Czy Egipt jest w Unii Europejskiej? Czy należy do UE? - BelSole

Czy Egipt jest w Unii Europejskiej? Czy należy do UE?

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych państwem przez polskich turystów. Kraj Faraonów przyciąga gości tropikalnymi upałami i pięknymi plażami. Niektórzy odwiedzający zadają sobie pytanie, czy Egipt jest w Unii Europejskiej. Żeby nie pozostawić wątpliwości, jednoznacznie odpowiemy na to pytanie. Po lekturze naszego materiału nie będziesz miał już wątpliwości na temat tego, cze Egipt leży w UE. 

Czy Egipt jest w UE? Gdzie leży Egipt?

Aby nie przedłużać, od razu rozstrzygnijmy kluczową kwestię dla tego materiału – czy Egipt jest w UE? Zdecydowana większość osób nie będzie miała problemów ze wskazaniem odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście, Egipt nie leży w UE. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta i oczywista – Egipt leży w Afryce, a UE zrzesza wyłącznie kraje znajdujące się na stałym kontynencie (w chwili obecnej jest to 27 państw z Europy). 

Chociaż rozstrzygnięcie tytułowego pytania jest rzeczą oczywistą, warto rozważyć konsekwencje wynikające z przeczącej odpowiedzi na kwestie tego, czy Egipt jest w Unii Europejskiej. Fakt ten wpływa między innymi na nieco trudniejsze formalności wyjazdowe niż w przypadku państw należących do tej wspólnoty. Warto pamiętać, że do wjazdu z Polski na teren każdego kraju z Unii Europejskiej wystarczy dowód osobisty, natomiast turyści z kraju nad Wisłą planujący wakacje w Egipcie obowiązkowo muszą dysponować ważnym paszportem. Zupełnie inaczej wygląda również kwestia opieki medycznej – w Egipcie nie działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, co sprawia, że odwiedzając kraj ze stolicą w Kairze warto pomyśleć o komercyjnym ubezpieczeniu. 

Jak widać to, że Egipt nie jest w EU, ma praktyczne konsekwencje dla turystów. Mimo to z pewnością warto odwiedzić ten kraj. Egipt to starożytna historia, piękne plaże, ciepła woda i wręcz tropikalna temperatura. Pamiętajcie jednak, że do takiego wyjazdu warto się dobrze przygotować. 

Teraz już na pewno wiesz, czy Egipt jest w UE oraz gdzie leży Egipt. Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będziesz już miał wątpliwości co do tej kwestii!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz