(PORADY) Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach? Wypożyczalnie w Salonikach. Wynajem ceny w 2023 roku - BelSole

(PORADY) Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach? Wypożyczalnie w Salonikach. Wynajem ceny w 2023 roku

Saloniki to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych greckich miast. Co ważne dla wielu turystów, w jego okolicy znajduje się wiele interesujących zabytków i atrakcji, do których najłatwiej dostać się autem. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach. Jeżeli należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Dzięki niemu dowiesz się, jakie są ceny w wypożyczalniach samochodów w Salonikach, co, mamy nadzieję, pomoże Ci zaplanować wycieczkę do tego greckiego miasta. Zapraszamy do lektury.

Cena wypożyczenia samochodu w Salonikach – co na nią wpływa? 

Na przestrzenii ostatnich lat mieliśmy okazję kilkukrotnie odwiedzić Saloniki. W pobliżu tego miasta bywaliśmy o różnych porach roku, co daje nam obraz na temat tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach. Uwagę na pewno zwraca bogata oferta miejscowych wypożyczalni – w całym mieście działa ich kilkadziesiąt, dlatego z łatwością udało nam się znaleźć odpowiadający naszym potrzebom samochód (a w trakcie naszych wyjazdów korzystaliśmy z całej gamy opcji – od niewielkich czteroosobowych smartów, po duże rodzinne kombi). 

To, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach zależy od kilku czynników. Oczywiście, najważniejszą z nich jest standard i wielkość samochodu. A rozpiętość cenowa jest tu naprawdę spora – w czasach naszych wcześniejszych wizyt, koszt wypożyczenia samochodu w Salonikach w Grecji wahał się od kilkuset do nawet przeszło 10 tysięcy złotych tygodniowo. 

Saloniki wypożyczenie samochodu

Nie ulega również wątpliwości, że na to, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Grecji, wpływa również termin wyjazdu. W trakcie naszych dotychczasowych wypadów zauważyliśmy, że ceny w miesiącach zimowych mogą być nawet trzy razy tańsze niż w szczycie sezonu letniego. Dlatego jeśli chcecie zorganizować jak najbardziej niskobudżetowy wyjazd, z naszego doświadczenia polecamy wyjazd w miesiącach jesienno-zimowych. Niższe są wówczas również ceny zakwaterowania. 

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach ? 

No dobrze, pora przejść do rzeczy. Z racji trwania wakacyjnego sezonu, wielu z Was na pewno zastanawia się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach w miesiącach letnich. Sprawdziliśmy ceny wypożyczalni samochodów w Samochodów w połowie lipca. Wnioski z naszego research’u prezentują się następująco. 

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach w wariancie ekonomicznym, to najtańsze pojazdy można wynająć w kwocie około 900-1000 złotych w wersji podstawowej za tydzień. Mowa tu najczęściej o małych, czteroosobowych pojazdach. Większe, pięcioosobowe samochody to już koszt oscylujący najczęściej w granicach 1200-1500 złotych tygodniowo. Za samochody typu kombi zapłacimy co najmniej 2000 złotych tygodniowo, a 7-osobowe minivany wiążą się z kosztem przekraczającym 3000 złotych. Najbardziej luksusowe samochody w Salonikach można wynająć za przeszło 10000 złotych tygodniowo. 

Oto przykładowa wypożyczalnia samochodów w Salonikach.

W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Salonikach w sezonie letnim, należy pamiętać, że mowa tu o wersji podstawowej, która w przypadku wielu firm nie zabiera ubezpieczenia od kradzieży lub nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie można nabyć za kilkadziesiąt złotych dziennie. Wybierając się na wakacje z dzieckiem należy pamiętać, że dodatkowe wyposażenie, takie jak fotelik, również wiąże się z dodatkową opłatą (w zależności od wypożyczalni, jest to najczęściej od 5 do 7 euro). Dotyczy to również innych elementów wyposażenia, takich jak np. GPS. 

Sprawdźmy teraz ile kosztuje wypożyczenie w salonikach poza sezonem, a konkretnie w listopadzie. Gołym okiem widać, że jest znacznie taniej. Najtańsze 4-osobowe smarty można już znaleźć za niespełna 400 złotych tygodniowo. Większe, 5-osobowe pojazdy mieszczą się w przedziale cenowym 470-800 złotych, a za minivany zapłacimy około 1110-1400 złotych za tydzień. Oczywiście, w tym wypadku również należy doliczyć koszty ubezpieczenia. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz