Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach? Wypożyczalnie w Atenach. Wynajem ceny w 2023 roku  - BelSole

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach? Wypożyczalnie w Atenach. Wynajem ceny w 2023 roku 

Ateny, stolica Grecji, są jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Europie.  Co ważne, wiele interesujący atrakcji znajduje się również w ich pobliżu, a w dotarciu do nich z pewnością przydatny jest samochód. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach. Jeżeli planujesz wakacyjną wizytę w stolicy Grecji, powinieneś koniecznie zapoznać się z naszym tekstem. Po jego lekturze będziesz już znakomicie poinformowany w kwestii tego, jakie są ceny w wypożyczalniach samochodów w Atenach. 

Cena w wypożyczalni samochodu w Atenach – od czego zależy

W ciągu ostatnich lat kilkakrotnie odwiedziliśmy stolicę Grecji. Za każdym razem, niezależnie od pory roku(a byliśmy w Atenach zarówno w szczycie turystycznego sezonu, jak i w trakcie zazwyczaj ponurego w Polsce listopada) zaskoczyło nas, jak bogata jest oferta wynajmu samochodów w tym mieście. W Atenach działa kilkadziesiąt wypożyczalni samochodów, które oferują swoim klientom możliwość wynajęcia niemal każdego rodzaju pojazdów – od niewielkich miejskich smartów, po duże vany, na wyglądających w iście filmowym stylu kabrioletach skończywszy. I tu pojawia się nasza pierwsza refleksja na temat tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach. Odwiedzając stolicę Grecji zauważyliśmy, że różnice między poszczególnymi pojazdami mogą być naprawdę spore. 

W trakcie naszych dotychczasowych podróży rzuciło nam się w oczy również to, jak duża potrafi być różnica cenowa za ten sam pojazd w zależności od pory w roku. Ceny w listopadzie czy grudniu bywały nawet trzykrotnie niższe niż w trakcie szczytu wakacyjnego sezonu. Również sprawdzając aktualne oferty widzimy wyraźnie, że to, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach, w dalszym stopniu jest kwestią bardzo sezonową. 

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach latem? 

Zdecydowanie największa grupa turystów odwiedzających stolicę Grecji zastanawia się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach latem. Już śpieszymy z odpowiedzią. W sytuacji, gdy planujemy tygodniowy wynajem pojazdu, musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie nie mniejszym niż 1000 złotych tygodniowo. W tej cenie możemy już znaleźć najtańsze pojazdy w wariancie podstawowym. Są to najczęściej czteroosobowe miejski auta, takie jak np. fiaty 500 czy peugeoty 108. Pięcioosobowe samochody średniej wielkości, takie jak Nissan Pulsar lub Peugeot 308 to zazwyczaj koszt 1200-1500 złotych miesięcznie.

Przykładowa wypożyczalnia samochodów w Atenach.

Zapewne zastanawiacie się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach, gdy chcemy wynająć bardziej pakowne i przestronne pojazdy. My zazwyczaj odwiedzaliśmy stolicę Grecji w czteroosobowej grupie, dlatego wybieraliśmy dysponujące większym bagażnikiem kombi. Za pojazdy tego typu w Atenach w bieżącym sezonie letnim (podawane przez nas ceny dotyczą połowy lipca) zapłacimy około 2300-2600 złotych tygodniowo. Jeszcze przestronniejsze minivany kosztują w granicach 3700-4000 złotych, a jeśli zależy nam na efekcie “wow” możemy wynająć samochody klasy premium, jak np. Mercedes Benz E320 lub Audi A5. Za tego typu przyjemność zapłacimy od 4300 złotych tygodniowo, a najdroższe pojazdy dostępne w Atenach mogą kosztować nawet ponad 10 000 złotych tygodniowo. 

W kontekście tego, ile kosztuje wynajem samochodu w Atenach warto pamiętać, że powyższe ceny są traktowane przez wypożyczalnie jako “wersje podstawowe”. Za ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży, a także dodatkowe wyposażenie jak fotelik czy nawigacja, należy dopłacić kilkadziesiąt złotych dziennie. 

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach poza sezonem

Z naszego dotychczasowego doświadczenia polecamy wizyty w stolicy Grecji poza sezonem. W październiku w tym regionie nadal panuje bardzo przyjemna aura, jest znacznie spokojniej niż latem, a także sporo taniej. 

Zapytacie może, ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Atenach poza sezonem letnim. Rozważmy to na przykładzie października. W tym miesiącu najtańsze czteroosobowe pojazdy wynajmiemy już od około 450 złotych za tydzień. Samochody pięcioosobowe średniej wielkości to koszt zazwyczaj od 550 do 700 złotych za tydzień, najtańsze kombi znajdziemy za nieco ponad 800 złotych tygodniowo, a ceny minivanów oscylują w granicach 1100-1400 złotych tygodniowo. Nawet gdy do tej ceny dodamy ubezpieczenie, ceny i tak będą znacznie korzystniejsze niż latem! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz