Ile leci się z Polski do Kenii? Czas lotu Kenia - BelSole

Ile leci się z Polski do Kenii? Czas lotu Kenia

Kenia to jedno z najpopularniejszych wśród turystów państw afrykańskich, a miejsce to cieszy się szczególnym uznaniem wśród miłośników safari. Wielu z nich zadaje sobie następujące pytanie – ile leci  się z Polski do Kenii? Odpowiedź poznacie w naszym materiale. Do lektury zapraszamy wszystkich planujących podróż do tego afrykańskiego kraju. Po zapoznaniu się z tekstem czas lotu do Kenii w 2023 roku nie będzie dla Ciebie stanowił niespodzianek. 

Ile leci się z Polski do Kenii? Połączenie bezpośrednie 

Zanim sprawdzimy, ile trwa lot z Polski do Kenii, warto zwrócić uwagę na to, jaki dystans dzieli oba te kraje. Odległość między tymi punktami w linii prostej przekracza 6 tysięcy kilometrów. Jak widać, podróż samolotem jest jedynym rozsądnym wyborem. 

To, ile leci się z Polski do Kenii w dużej mierze zależy od tego, czy dotrzemy na miejsce bezpośrednio czy też będziemy musieli skorzystać z przesiadek lub międzylądowań. Przykładowo, czas bezpośredniego lotu z Warszawy do Nairobi, stolicy  Kenii  i najpopularniejszego lotniska w tym kraju wynosi około  8-9 godzin. Połączenia tego typu są możliwe m.in. w ramach lotów czarterowych organizowanych przez renomowane biura podróży. Powinieneś jednak pamiętać, że na czas lotu z Polski do Kenii mogą wpływać także czynniki losowe, takie jak m.in. niekorzystne warunki atmosferyczne. 

 

Ile leci sie z Polski do Kenii z przesiadkami? 

W kontekście tego, jak długo trwa lot z Polski do Kenii należy pamiętać również o tym, że wielu turystów organizujących taką wyprawę na własną rękę jest zmuszona wybrać loty z przesiadkami. Podróż w takim wariancie może być znacznie dłuższa od lotów bezpośrednich, a w zależności od wybranej trasy oraz miejsca i czasu przesiadki będzie wynosić od kilkunastu do nawet dwudziestu kilku godzin. 

Czas lotu z Polski do Keniii z przesiadkami, rozważmy na przykładzie jednego z najpopularniejszych połączeń, które obejmuje lotniska w Warszawie, Dosze i Nairobi. Lot organizowany przez popularną linie Qatar Airways trwa około 13 godzin. Z kolei lot z Krakowa do Nairobi z przesiadką w Amsterdamie liniami KLM trwa około 12 i pół godziny. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre możliwe połączenia są znacznie dłuższe i mogą zajmować nawet 30 godzin. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz