Ile leci się z Polski do Sri Lanki? Czas lotu na Sri Lankę - BelSole

Ile leci się z Polski do Sri Lanki? Czas lotu na Sri Lankę

Sri Lanka to miejsce, który jest marzeniem wielu turystów. Należy jednak pamiętać, że ze względu na dużą odległość dzielącą Polskę od tego kraju, podróż taka jest sporym wyzwaniem logistycznym. Z tego powodu wielu turystów przeszukuje zasoby internetu, szukając odpowiedzi na poniższe pytanie – ile leci się z Polski do Sri Lanki. Jeżeli należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Po jego lekturze czas lotu z Polski do Sri Lanki w 2023 roku nie będzie stanowił dla Ciebie żadnych tajemnic. 

Czas lotu z Polski do Sri Lanki, rejsy czarterowe 

Zanim sprawdzimy, ile trwa lot z Polski do Sri Lanki, warto sprawdzić, o jakim dystansie w ogóle mowa. Oba kraje dzieli od siebie ponad 7300 kilometrów. Biorąc pod uwagę to, jak duża jest to odległość, lot samolotem wydaje się tu jedynym logicznym wyborem. 

No dobrze, ale ile właściwie leci się z Polski do Sri Lanki? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy nasza podróż obejmuje międzylądowanie czy samolot leci bezpośrednio na Sri Lankę. Jeżeli zależy Ci na tej drugiej opcji, powinieneś skorzystać z lotów czarterowych organizowanych przez duże biura podróży. W takim wypadku całkowity czas lotu z Polski do Sri Lanki wyniesie około 8-9 godzin. Oczywiście, czas ten może ulec wydłużeniu, na które wpływ będą miały m.in. panujący w danej chwili warunki pogodowe.  

 

Czas lotu z Polski do Sri Lanki, loty rejsowe

Powyżej omówiliśmy to, ile leci się do Sri Lanki w sytuacji, gdy decydujemy się na podróż z biurem podróży. Jaki jest natomiast czas lotu z Polski do Sri Lanki, gdy planujemy zorganizować wyprawę samodzielnie? W tym kontekście w pierwszej kolejności powinieneś wiedzieć, że obecnie nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z naszego kraju do Sri Lanki. Co prawda do lotniska Kolombo odbywają się połączenia organizowane przez polska linię “LOT”, jednak wymagają one przesiadki w Delhi w Indiach. To, ile leci się z Polski do Sri Lanki tym połączeniem jest kwestią zmienną i w zależności od dnia, a także czasu oczekiwania na przesiadkę, może potrwać od około 13,5 do nawet 24 godzin. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz