Ile leci się z Polski do Dominikany? Czas lotu na Dominikanę - BelSole

Ile leci się z Polski do Dominikany? Czas lotu na Dominikanę

Dominikana przyciąga wielu turystów szukających egzotycznych kierunków podróży. Rajskie plaże i tropikalny klimat sprawiają, że o odwiedzeniu tego miejsca marzy wiele osób. Z tego powodu w naszym materia sprawdzimy, ile leci się z Polski do Dominikany. Czas lotu w 2023 roku – jest krótki czy długi? Dowiesz się tego z lektury. Po przeczytaniu artykułu będziesz miał już pełne wyobrażenie o tym, jak długo trwa lot z Polski do Dominikany – zarówno w przypadku połączeń czarterowych jak i rejsowych. Zapraszamy.

Ile leci się z Polski do Dominikany? Lot czarterowy

To, jak długo trwa lot z Polski do Dominikany, zależy przede wszystkim od wybranej przez nas formy podróży. Nie ulega wątpliwości, że najszybszym wariantem jest skorzystanie z lotu czarterowego organizowanego przez duże i znane biura podróży. Należy jednak pamiętać, że nawet w tym wypadku czas lotu z Polski na Dominikanę może różnić się w zależności od tego, czy nasza podróż przewiduje międzylądowanie czy też nie. W tym pierwszym wypadku odpowiedzią na pytanie “Ile leci się z Polski do Dominikany” to około 11 godzin, natomiast gdy w grę wchodzi międzylądowanie, podróż może wydłużyć się do 14 godzin. 

 

Ile leci się z Polski do Dominikany? Lot rejsowy

Jeżeli zastanawiasz się, ile leci się z Polski do Dominikany w przypadku, gdy planujesz wyjazd na własną rękę i nie korzystasz z ofert biura podróży, w pierwszej kolejności powinieneś wziąć pod uwagę jeden czynnik. Mianowicie między Polską a Dominikaną nie ma bezpośrednich lotów rejsowych, co w praktyce oznacza konieczność skorzystania z przynajmniej jednej przesiadki, które najczęściej mają miejsce na lotniskach w Paryżu, Nowym Jorku czy Zurichu. 

Ile zatem trwa lot z Polski do Dominikany? W tym wypadku zależy to od konkretnego połączenia, jednak zazwyczaj trzeba liczyć około 15-20 godzin. Jeden z najszybszych lotów z Polski do Dominikany jest organizowany przez szwajcarskie linie Swiss i trwa około 13 godzin i 35 minut. Punktem startowym jest w tym wypadku lotnisko w Warszawie, przesiadka odbywa się w Zurychu, a miejsce docelowe stanowi Punta Cana – miejscowość turystyczna znajdująca się we wschodniej części Dominikany. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz