Ile osób wchodzi na gondole w Wenecji? Otyłość doprowadziła do zmiany

Ile osób wchodzi na gondole w Wenecji? Otyłość doprowadziła do zmiany

Gondole są jednym z najbardziej znanych sposobów poruszania się po Wenecji. Chociaż krótkie przepłynięcie się po jednym z weneckich kanałów to, obok wizyty w Caffe Florian, obowiązkowy wręcz punkt programu. Jeśli wybieracie się na wycieczkę z całą rodziną do Wenecji i planowaliście wynajem gondoli to mamy złe wieści. Na gondole zabierana będzie mniejsza ilość osób. Ile osób wejdzie do weneckiej gondoli? Ile osób może podróżować wenecką gondolą?

Rozprzestrzeniająca otyłość i powszechna akceptacja najróżniejszych ruchów promujących tak zwane „plus size” ma wpływ nawet na turystyczne wyjazdy. Gondolierzy z Wenecji zostali zmuszeni do zmniejszenia pojemności słynnych gondoli pływających po kanałach miasta na wodzie. Dotychczas na pokład weneckiej gondoli mogło wejść 6 osób, teraz limit został zmniejszony do 5 osób. Zmiana tyczy się nie tylko niewielkich gondoli ale też dużych gondoli – gondola da parada.

Do tej pory łódki pływające głównie po Canal Grande zabierały na pokład do 14 pasażerów. Limit zostaje zmniejszony do 12 podróżnych. Przedstawiciele weneckiego stowarzyszenia gondolierów podkreślają, że obecnie turyści ważą zdecydowanie więcej niż miało to miejsce 10 czy 15 lat temu.

Gondolierzy podkreślają, że nie mają wag mogących ważyć podróżnych więc niestety zmuszeni są do zmniejszenia liczby zabieranych pasażerów. Podkreślają też, że dochodziło już do sytuacji że do przeładowanych łódek dostawała się woda. Mimo zmniejszenia liczby podróżnych niestety cena gondoli w Wenecji pozostaje niezmienna.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz