Jak dojechać z lotniska Aarhus do miasta i centrum - BelSole

Jak dojechać z lotniska Aarhus do miasta i centrum

Jak dojechać z lotniska Aarhus (AAR) do miasta Aarhus? Jak dojechać do Randers? Dojazd z lotniska Aarhus do miasta.

Położone na przepięknym półwyspie jutlandzkim Aarhus, to drugie co do wielkości miasto w Danii. Dzięki połączeniom tanich linii lotniczych, coraz więcej Polaków pragnących odwiedzić Danię decyduje się na lot do Aarhus. Specjalnie dla nich mamy garść porad jak dojechać do Aarhus z lotniska.

 

Jak daleko jest z lotniska Aarhus do miasta? Ile kosztuje dojazd z lotniska do Aarhus?

Wielu z naszych czytelników może być w szoku, gdy dowie się, że lotnisko Aarhus położone jest aż 43 km od centrum miasta. Jeżeli weźmiemy poprawkę na to, że Dania to jeden z najdroższych krajów w Europie, to szybko powinno dotrzeć do nas, że tanio, jak na polską kieszeń budżetowego turysty, nie będzie.

 

Lotnisko Aarhus – miasto. Autobus lotniskowy – ile kosztuje?

Najprostszym sposobem na dostanie się z lotniska Aarhus do Aarhus jest skorzystanie z autobusu linii 925x. Jest to specjalna linia lotniskowa, gdzie wszystkie połączenia z lotniska do miasta oraz z powrotem, skomunikowane są z rozkładem lotów na lotnisku Aarhus. Przejazd trwa około 45-50 minut. Cena? Drogo. 108 DKK, czyli około 68 PLN za podróż w jedną stronę.

 

Jak tanio dojechać z lotniska do Aarhus?

Jeżeli mamy trochę czasu, to możemy znacznie obniżyć koszt podróży z lotniska AAR to Aarhus. Na lotnisku możemy wsiąść w autobus 312, którym dojedziemy do miasteczka Kolind, a następnie wsiąść w pociąg linii L1 do Aarhus. Cena biletu na takie połączenie to 72 DKK, czyli około 45 PLN.

 

Czy na lotnisku w Aarhus jest Uber albo Bolt? Ile kosztuje przejazd taksówką z lotniska Aarhus do miasta?

Niestety, nie da się dojechać do Aarhus ani Uberem, ani Boltem. Jeżeli chcemy więc skorzystać z wygodnego transportu, pozostają taksówki. Koszt przejazdu taksówką z lotniska Aarhus do miasta w taryfie dziennej, to około 650 DKK, czyli w przybliżeniu 410 PLN.

 

Jak dojechać z lotniska Aarhus do Randers?

Innym dużym miastem, które jest obsługiwane przez lotnisko Aarhus, jest Randers. Aby dotrzeć do Randers, należy na lotnisku złapać autobus 312, a następnie w miejscowości Ryomgård przesiąść się w autobus linii 212. Koszt takiej podróży to 72 DKK, czyli w okolicach 45 PLN.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz