Morze Adriatyckie i rekiny, czy w Adriatyku są rekiny? - BelSole

Morze Adriatyckie i rekiny, czy w Adriatyku są rekiny?

Wielu z nas było pod wrażeniem filmu szczęki i jadąc na wakacje zastanawiamy się czy w Morzu Adriatyckim są rekiny? Czy w Adriatyku są ataki rekinów? Mamy dla Was dość nieoczywistą odpowiedź!

Czy w Morzu Adriatyckim żyją rekiny?

Morze Adriatyckie jest częścią Morza Śródziemnego i stanowi przestrzeń pomiędzy Włochami i półwyspem apenińskim a Bałkanami. Jest to spory basen pełen fauny i flory, jednak czy znajdują się tam rekiny? Czy w Morzu Adriatyckim są rekiny, które atakują ludzi? 

Mamy dla Was złą i dobrą wiadomość. Zacznijmy od złej, w Morzu Adriatyckim, są rekiny. Żyje ich tutaj ponad 30-40 gatunków w zależności od źródła. 30 gatunków to sporo, czy są jednak wśród nich rekiny atakujące ludzi? Czy zdarzają się ataki rekinów w Morzu Adriatyckim?

Ataki rekinów w Morzu Adriatyckim

Jakie rekiny mogą być zagrożeniem w Morzu Adriatyckim? Wymienia się takie gatunki jak: Żarłacz Biały, Żarłacz Błękitny, Ostronos atlantycki czy Długoszpar. 

Zacznijmy od tego, że w Morzu adriatyckim żyją rasy które mogą być agresywne oraz zdarzają się ataki rekinów. Jakie jest jednak prawdopodobieństwo ataku przez rekina w Adriatyku? Niskie, bardzo niskie, wręcz niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że ataków nigdy nie było, w 1955 roku zginęła niemiecka turystka w miejscowości Opatiji, 6 lat później w tej samej miejscowości 100 metrów od plaży zginął 19 letni chłopak. Ostatni z ataków (nie był śmiertelny) miał miejsce ponad 14 lat temu w 2008 roku, zważywszy na to ile turystów rocznie przybywa na plaże Włoch, Chorwacji, plaże Czarnogóry czy plaże Albanii to jest to praktycznie niemożliwe i prędzej na plaży pogryzie Was ślepy głodny pies niż rekin w wodzie. 

Średnio rocznie rekiny zabijają 6 osób… na całym świecie, ludzie za to rocznie zabijają około 150 000 000 rekinów. Pytanie więc kto tu jest zagrożeniem dla kogo. Pamiętajcie jednak ponad wszystko, że zawsze rozwaga jest najważniejsza na wakacjach, w tym oczywiście na plaży. Pomimo tego, że Was uspokoiliśmy i tak warto mieć oczy dookoła głowy i pilnować siebie i swoich bliskich. Miłych wakacji!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz