Jak dostać się z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta? Jak dojechać? - BelSole

Jak dostać się z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta? Jak dojechać?

Kopenhaga nie jest tak turystyczną stolicą jak Paryż czy Rzym, ale nie narzeka na brak turystów. Zdecydowanie nie można nazwać jej budżetowym kierunkiem wakacyjnym, ponieważ dosyć, że Dania jest droga, to jeszcze pogoda nawet w lecie bywa kiepska. Mimo to, Kopenhaga przyciąga ludzi ciekawą architekturą oraz duńską filozofią szczęścia – hygge. Lotnisko w Kopenhadze jest najważniejszym portem lotniczym w Danii i częstym węzłem przesiadkowym np. w drodze do Stanów Zjednoczonych.

Przylatujecie do Kopenhagi i chcielibyście wiedzieć jak można się dostać do centrum? Czy z lotniska do Kopenhagi jeżdżą autobusy? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym przewodniku.

 

Jak dojechać z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta?

 

lotnisko w Kopenhadze

Kopenhaga posiada bardzo wygodny transport do centrum miasta i jedną z opcji dojazdu jest metro. Odjeżdżają one średnio co 4-6 minut w ciągu dnia i co ok 15-20 minut w nocy. Metrem w 15 minut dojedziecie do stacji Kongens Nytorv, gdzie można przesiąść się na linie M3, która okrąża centrum Kopenhagi. Alternatywną opcją jest pociąg, który zawiezie Was do głównego dworca kolejowego ( Københavns Hovedbanegård). Jest to dużo lepsza opcja, kiedy potrzebujecie dostać się na dworzec i nie chcecie się przesiadać w metrze. Podróż będzie trwać 15 minut. Ostatnią, najwygodniejszą, lecz najdroższą możliwością jest taksówka. Plusem jest to, że kierowca zawiezie Was pod same drzwi, co w przypadku sporego bagażu jest dużą zaletą.  Oczywiście na lotnisku możecie również wypożyczyć auto. Samochodem bądź taksówką dostaniecie się do centrum w 20-30 minut, w zależności od korków na drodze.

 

Ile zapłacicie za dojazd z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta?

 

Biorąc pod uwagę ceny w Skandynawii, dojazd z Lotniska Kastrup do centrum miasta, jest stosunkowo tani. Wybierając metro musicie kupić bilet na trzy strefy, który kosztuje 36 DKK ( ok. 23 PLN). Bilet zakupicie bezpośrednio na stacji lub w punkcie sprzedaży firmy DSB, a także w automatach biletowych w metrze. Warto pamiętać, że płacić tam można tylko kartą lub monetami. Natomiast jeśli interesuje nas podróż pociągiem, to należy kupić ten sam bilet co na metro. Musicie zrobić ro jeszcze przed wejściem do pociągu, ponieważ tam już nie kupicie biletu i narażacie się na spory mandat. Taksówka jest największym wydatkiem i będzie to nawet 350 DKK (ok. 225 PLN) na kurs do centrum. Jeśli Wasz cel podróży znajduje się dalej, to będzie to  jeszcze drożej. Wynajem auta zaczyna się od 50 EUR w zależności od klasy pojazdu jaki chcecie.

 

Co to jest City Pass Small i Copenhagen Card?

 

City Pass Small jest to bilet uprawniający do nielimitowanego przejazdu komunikacją miejską ( wliczając także dojazd do lotniska), na dłuższy okres jak 24h czy 120h. W zależności od wersji czasowej, bilet może kosztować od 80 DKK ( ok. 51 PLN) do nawet 300DKK ( ok. 194 PLN).  Natomiast Copenhagen Card jest to karta uprawniająca do darmowego wejścia do 89 atrakcji oraz na bezpłatnym korzystaniu z komunikacji miejskiej w Kopenhadze. Mając jedną z powyższych kart, można dojechać na lotnisko metrem lub pociągiem, bez kupowania dodatkowego biletu.

Podsumowując, dojazd z lotniska Kastrup do centrum Kopenhagi jest naprawdę tani i wygodny. W zależności od tego gdzie chcecie się dostać, polecamy wybrać metro lub pociąg, które szybko zawiozą Was w miejsce które chcecie. Jak macie możliwość, pieniądze na taksówkę wydajcie na rozmaite atrakcje w mieście, jak np. Ogrody Tivoli czy smaczny obiad z lokalnymi potrawami. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o podróżowaniu do Danii to zapraszamy do innych naszych artykułów tutaj.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz