Jak się dostać z lotniska w Neapolu do centrum miasta? Jak dojechać? Taxi, autobus czy pociąg? - BelSole

Jak się dostać z lotniska w Neapolu do centrum miasta? Jak dojechać? Taxi, autobus czy pociąg?

Neapol to często wybierany kierunek przez turystów. Obojętnie czy chcemy zobaczyć sam Neapol, Pompeje, Wezuwiusza czy pojechać na Wybrzeże Amalfitańskie, lot do Neapolu będzie najlepszą decyzją.  Neapol uważany jest jako brudny, chaotyczny i na pewno nie jest to miasto we Włoszech, które należy odwiedzić jako pierwsze (aby się nie zrazić do całych Włoch). Lotnisko znajduje się bardzo blisko centrum, więc dojazd nie powinien stanowić problemu. A jak to wygląda naprawdę? Jak dojechać z lotniska w Neapolu do centrum? Ile kosztuje bilet? Zapraszamy do naszego przewodnika.

 

Jak dojechać z lotniska w Neapolu do centrum miasta?

 

Połączenie Neapol – lotnisko jest bardzo dobre i jest kilka opcji, które możemy wziąć pod uwagę podróżując do stolicy Kampanii. Niestety metro nie podjeżdża w pobliże terminalu, więc trzeba wykluczyć tą możliwość. Przede wszystkim, spod lotniska jeździ autobus lotniskowy – Alibus. Odjeżdża spod terminalu i podróż trwa ok 15-30 minut w zależności od ruchu na drodze. Kursuje w godzinach 6:00 – 00:00 co ok 20-30 minut. Jego przystanki to:

  1. Przystanek przy lotnisku Capodichin
  2. Piazza Garibaldi (Dworzec Główny)
  3. Immacolatella/Porta di Massa
  4. Molo Angioino/Beverello (Stazione Marittima).

Można także podejść ok. 10 minut do przystanku na Via Maddalena i wsiąść w autobus miejski 182, który jedzie do Placu Dantego. Autobus zwykle nie jest zatłoczony, więc prawdopodobnie będzie możliwość zajęcia miejsca siedzącego, lecz korki na ulicach w godzina szczytu mogą wydłużyć czas jazdy. Autobusy miejskie jeżdżą średnio od ok. 5:00 do 23:00. Najwygodniejszą opcją jest wzięcie taksówki. Przy kilku osobach cena wyjdzie podobna do jazdy Alibusem z tym, że podróż będzie zdecydowanie wygodniejsza.

 

Ile kosztuje dojazd z lotniska w Neapolu do centrum miasta?

 

dojazd z lotniska Neapol do centrum

Jeśli chodzi o autobus Alibus to bilet kosztuje 5 EUR i uprawnia także do przesiadki na inny autobus obsługiwany przez UNICOCAMPANIA w ciągu 90 minut od skasowania. Bilety na autobusy miejskie to koszt 1,2 EUR za pojedynczy bilet, bilety można kupić u kierowcy jak i w kioskach oznaczonych literą „T”. Należy go skasować po wejści do autobusu.  Taksówki mają stałą opłatę do centrum 16 EUR, więc nie dajcie się nabrać na większą kwotę. Do dworca powinniście zapłacić ok 10 EUR za przejazd, co właściwie równa się biletowi na Alibusa. Przed skorzystaniem z usług taksówkarza dopytajcie o to, jaka będzie cena za przejazd, by uniknąć zdziwienia i nieprzyjemności gdy będziecie na miejscu.

Neapol to fantastyczna baza wypadowa dla wielu miejsc, więc warto się tu udać na urlop. Obojętnie czy jesteście fanami zwiedzania czy wypoczywania, w tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że teraz będziecie z łatwością mogli wybrać najlepszą dla Was opcję transportu. Pamiętajcie, by jadąc na  lotnisko zawsze mieć odpowiedni zapas, bo autobusy często są opóźnione/nie jeżdżą zgodnie z rozkładem i może się okazać, że będziecie 30 min czekać.  Jeśli chcecie się dowiedzieć jak z Neapolu dostac się np. na wybrzeże Amalfitańskie, do Positano, to sprawdźcie nasz artykuł.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz