Jak zadzwonić z Polski na chorwacką komórkę? Jak do Polski?

Jak zadzwonić z Polski na chorwacką komórkę? Jak z Chorwacji do Polski?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W czasie wakacji wiele z naszych przyjaciół i bliskich wybierze się na wakacje do Chorwacji. Jeśli Wasi znajomi, bliscy, rodzina, kochankowie lub dłużnicy planują wyjazd na przykład do chorwackiego Dubrownika i chcecie na przykład posłuchać sobie szumu chorwackiego morza przez telefon to pewnie zastanawiacie się jak zadzwonić na chorwacką komórkę i jak zadzwonić z Polski do Chorwacji do waszych znajomych. Sprawdzamy też jak zadzwonić z Chorwacji do Polski i jaki jest kierunkowy.

W gruncie rzeczy to pytanie dobre na 2009 rok. W dobie smartfonów z dużymi pakietami internetu oraz powszechnym dostępem do WiFi jedynym logicznym sposobem dzwonienia do Chorwacji jest użycie komórkowych aplikacji.

Do Chorwacji zadzwonimy bez żadnych kosztów używając Face Time, Messengera czy dowolnej innej aplikacji. Jeśli jednak nie potraficie używać nowoczesnych aplikacji telefonicznych pozostaje rozwiązanie droższe – rozmowa z komórki na komórkę lub na numer stacjonarny w Chorwacji. Jak to zrobić?

Jeśli Wasz kolega używa polskiego numeru telefonu bo jest na wyjeździe w Dubrowniku to z Polski dzwonicie inaczej. Gorzej jeśli macie zadzwonić do osoby mającej chorwacki numer telefonu.

Jeśli dzwonimy do Chorwacji to używamy kierunkowego +385 i tu podajemy numer telefonu komórkowego. Gorzej jeśli dzwonimy na stacjonarny. Tu następnie podać należy kod miasta do którego dzwonimy.

Po numerze kierunkowym w Chorwacji następuje numer kierunkowy do konkretnego miasta lub obszaru kraju. Brzmi skomplikowanie ale nie do końca tak jest. Po wprowadzeniu +385 dodajemy dwie kolejne cyferki będące kierunkowym miasta na przykład 43 dla Bjelovar. Pełna lista numerów i kodów miast by dzwonić do Chorwacji znajduje się poniżej. Tak zadzwonicie na przykład z życzeniami na święta w Chorwacji.


Bjelovar – +385-43
Čakovec – +385-40
Dubrownik – +385-20
Gospić – +385-53
Karlovac – +385-47
Koprivnica – +385-48
Krapina – +385-49
Osijek – +385-31
Pazin – +385-52
Pozega +385-34
Rijeka – +385-51
Szybenik – +385-22
Sisak – +385-44
Slavonski Brod – +385-35
Split – +385-21
Varaždin – +385-42
Vinkovci – +385-32
Virovitica – +385-33
Zadar – +385-23
Zagrzeb – +385-1

Jak zadzwonić z Chorwacji do Polski? To na szczęście zdecydowanie prostsza sprawa. Kierunkowy z Chorwacji do Polski to po prostu +48.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz