Czy we Włoszech potrzeba maseczki? Obowiązek noszenia? - BelSole

Czy we Włoszech potrzeba maseczki? Obowiązek noszenia?

Granice się otwierają, już wkrótce pojedziecie do Włoch na wycieczkę i teraz pewni zadajecie sobie pytanie: Czy do Włoch potrzeba maseczki? Czy trzeba ją nosić? Czy potrzebujecie jej w miejscach publicznych? Streścimy Wam dokładnie jak wygląda teraz prawo we Włoszech i co musicie robić w związku z wirusem. Czy Włosi noszą maseczki?

4 maja 2020 roku przyjęto nowe prawo według którego teraz ustalono reguły noszenia maseczek we Włoszech. We wszystkich dużych miastach takich jak Rzym, Mediolan, Palermo czy Wenecja obowiązuje PRAWIE to samo prawo. Niektóre regiony mają zwiększone obostrzenia jeśli chodzi o noszenie maseczek. Zobaczcie też czy potrzebujecie maseczek na Sycylii.

W każdym zamkniętym miejscu publicznym we Włoszech, gdzie dostęp ma wielu ludzi obowiązuje nakaz noszenia maseczki lub ochrony twarzy, obowiązuje to środki transportu oraz sytuacje kiedy nie możemy zachować odpowiedniego bezpiecznego odstępu od innych. Są pewne wyjątki od tego prawa: wszystkie dzieci poniżej 6. roku życia nie muszą nosić maseczki, tak samo jak osoby niepełnosprawne. Praktyka pokazuje że, podobnie jak w Polsce, ludzie nie podchodzą zbyt rygorystycznie do nakazu noszenia maseczek.

Jaka maseczka ochrona we Włoszech?

Maseczka lub ochrona dróg oddechowych, którą będziecie nosić musi mieć pewne właściwości. Po pierwsze – może być zrobiona ręcznie – najlepiej z wielu warstw materiału, odpowiednio chroniąc wszystkich wokół. Jednocześnie nie może zbytnio ograniczać oddychania. Maseczka powinna chronić obszar od poniżej brody, aż ponad nos. Używanie własnoręcznie robionych maseczek powinno być połączone z należytą uwagą wobec relacji i odległości od innych osób. Tak zwane społeczne maseczki mogą być prane w minimum 60 stopniach. Jeśli potrzebujecie maseczki a nie macie takowej na miejscu, możecie ją sobie sami zrobić.

Jak używać maseczki we Włoszech?

Dzięki ministerstwu zdrowia we Włoszech możemy przedstawić Wam filmik, który pokazuje jak używać maseczki i jak ją zakładać. Uczcie się pilnie, poprawne noszenie maseczki to nie rurki z kremem!

Czy mama karmiąca może karmić swoje dziecko bez maseczki?

Maseczka podczas karmienia jest potrzebna i rekomendowana przez Ministerstwo Zdrowia. Należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Czy we Włoszech potrzebuje rękawiczek?

W przeciwieństwie do maseczek, obowiązek noszenia rękawiczek nie istnieje – jednak jest rekomendowany.

Podsumowanie

  • Maseczki są niezbędne w miejscach publicznych gdzie nie można zachować odpowiedniej odległości
  • Dzieci do lat 6 nie potrzebują maseczek
  • Niepełnosprawni/chorzy także nie muszą nosić maseczek
  • Maseczki mają zakrywać nos i usta
  • Rękawiczki są rekomendowane, ale nie wymagane
  • Każdy region może mieć swoje dodatkowe obostrzenia

Uwaga: tekst jest aktualny na chwilę jego publikacji i kilka dni lub tygodni. Sytuacja w przepisach zmienia się w sposób dynamiczny więc może się okazać, że na przykład pod koniec czerwca informacje z artykułu będą już nieaktualne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz