Dni wolne i święta w Grecji w 2021 roku - BelSole

Dni wolne i święta w Grecji w 2021 roku

Grecja kiedyś była synonimem luksusowych wakacji, dziś na wyjazd mogą pozwolić sobie nawet zwykli Polacy. Jeśli należycie do grona osób, które wybierają się na wakacje do Grecji to przed zaplanowaniem wyjazdu warto sprawdzić jakie są święta i dni wolne w Grecji w 2021 roku. Zaplanujmy wyjazd do Grecji tak, by nie trafić na dni ustawowo wolne od pracy w Grecji! Sprawdźmy więc kalendarz świąt!

Jeśli podczas wyjazdu do Grecji chcecie robić coś więcej od leżenia na plaży to najlepiej ominąć dni w których w Grecji wypadają święta. Dni wolne od pracy mogą być pewnego rodzaju utrudnieniem – zamknięte sklepy czy pozamykane atrakcje to najgorsza rzecz na jaką możemy trafić chcące aktywnie zwiedzać Grecję. Poniżej przedstawiamy kalendarz dni wolnych od pracy w Grecji w 20210 roku.


1 stycznia, Nowy Rok, piątek
6 stycznia, Trzech Króli, środa
15 marca, Czysty poniedziałek, poniedziałek
25 marca, Dzień Niepodległości, czwartek
30 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
1 maja, Święto Pracy, sobota
20 czerwca, Zesłanie Ducha Świętego, niedziela
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, niedziela
28 października, Dzień Ohi, czwartek
25 grudnia, Boże Narodzenie, sobota
26 grudnia, Sínaxis Yperagías Theotókou Marías, niedziela

Jak widać po przedstawionym wyżej kalendarzu świąt w Grecji stereotypy o tym, że Grecy są leniwi mogą brać się z tego, że liczba świąt w Grecji jest zdecydowanie większa na przykład od liczby świąt w Holandii lub w Belgii. Grecy świętują sporo chociaż nie są w gronie najczęściej świętujących krajów świata.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz