Jaka jest pogoda na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu - BelSole

Jaka jest pogoda na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, a wraz z nim dylemat gdzie pojechać. Ponoć wyspy greckie to zawsze dobry pomysł. Tym razem sprawdzamy, kiedy warto pojechać na Zakynthos. Jaka pogoda jest na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu? Jak jest temperatura wody?

Czy warto lecieć na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu?

Zakynthos położona jest na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu i na południe od Kefalonii. Jest to jedna z napiękniejszych greckich wysp. Jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Jońskich, zaraz po Kefalonii. Zante, bo tak ja nazywają mieszkańcy ma 40 km długości, i tylko 20 km szerokości. Na wyspie nie ma zbyt wielu zabytków, za to znajdziecie tam czarujące zatoczki z lazurową wodą, niesamowite złote plaże, skalne groty oraz gaje oliwne. 

Na Zakynthos panuje klimat  śródziemnomorski. Dzięki niemu zimy są łagodne i deszczowe, a lata gorące i suche. Sezon turystyczny na Zakynthos trwa od czerwca do października, ale najwięcej turystów jest w lipcu i sierpniu. Wtedy też jest najcieplej.

Więcej informacji, jaka jest pogoda na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu znajdziecie poniżej.

Pogoda Zakynthos w maju

W maju na Zakynthos powoli zaczyna robić się ciepło i przyjemnie. Średnia temperatura powietrza w maju to 19 stopni w dzień i 17 stopni w nocy. Woda jest umiarkowanie ciepła, bliska tej w Bałtyku w lipcu, jej temperatura to ok. 18 stopni. Gdy zajdzie słońce na wyspie robi się chłodno, polecamy zabrać sweter i długie spodnie. Jeśli chodzi o dni deszczowe, to na Zante jest ich średnio 4 w miesiącu. Za to słońce świeci przez 14 godzin dzienne. Możecie wybrać się na słynną grecką plażę na Zakynthos!

Pogoda na Zakynthos w czerwcu

Czerwiec po początek sezonu na wyspie, aczkolwiek jeszcze nie ma tam tłumów turystów. Jaka jest pogoda na Zakynthos?  W dzień można liczyć na 22 stopnie, a w nocy na 21 stopni. Słońce świeci średnio przez 15 godzin i przez 28 dni w miesiącu. Woda w morzu ma temperaturę 22 stopnie, zatem można już w niej pływać. Czerwiec to idealny miesiąc dla rodzin z dziećmi. Brak męczących upałów, ciepło i słońce to gwarancja cudownych wakacji.

Pogoda na Zakynthos lipiec

Lipiec to pełnia sezonu i lata na Zante. Najniższe temperatury, jakich można się spodziewać to 23 stopnie w nocy, a najwyższe to 25 stopnie w dzień. Pamiętajcie, że wartości podawane są w cieniu. W lipcu nie powinno wcale padać. Za to słońce operuje przez 15 godzin dziennie. Zatem nie zapomnijcie kapelusza i kremów z filtrem. Woda w morzu ma 23 stopnie, zatem jest bardzo przyjemna. Morze Śródziemne to zazwyczaj ciepłe morze. Lipiec to idealny miesiąc na uprawianie sportów wodnych, skoków do wody, nurkowania, rejsów statkiem np. w poszukiwaniu żółwi Caretta Caretta oraz wieczornych wycieczek do stolicy, aby posmakować nocnego, klubowego życia Zakynthos.

Pogoda na Zakynthos w maju, czerwcu i lipcu sprzyja wypoczynkowi w takiej formie, w jakiej lubimy. Maj to miesiąc doskonały na spacery wzdłuż plaż, podglądanie życia mieszkańców oraz wędrówki po górach. W czerwcu jest przyjemnie ciepło, idealnie, aby ogrzać się po zimie. Lipiec to środek lata, kiedy temperatury powietrza i wody są najwyższe.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz