Czy w Grecji są rekiny? Czy rekiny są w morzu i atakują? - BelSole

Czy w Grecji są rekiny? Czy rekiny są w morzu i atakują?

Rekiny – piękne, majestatyczne i przerażające ryby drapieżne. Strach przed rekinami sprawia, że niektórzy wcale nie chcą jechać tam, gdzie są rekiny. Jeśli planujecie wyjazd do Grecji i wciąż zastanawiacie się czy jest bezpiecznie i czy są rekiny to dziś postanowimy wyjaśnić kwestię ryb grasujących w pobliżu greckich plaż. Czy w Grecji są rekiny? Czy zdarzają się ataki rekinów na ludzi w Grecji? Czy bezpiecznie pływać w wodzie w Grecji

Trzeba powiedzieć sobie jasno – tak jak na dnie Rowu Mariańskiego są rurkowce tak w wodach wokół Grecji i greckich wysp są rekiny. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że ataki rekinów na ludzi w Grecji zdarzają się wyjątkowo rzadko, rzadziej nawet niż ataki rekinów na Sycylii. Istnieje niespełna 40 gatunków rekinów pływających wokół Grecji. W większości są to gatunki niegroźne dla ludzi, chociaż gatunki rekinów żyjące w greckich wodach – mogą z nazwy wydawać się groźne, są to między innymi: Żarłacz biały, rekin kosogon czy rekin olbrzymi

Ataki rekinów Grecja

W ciągu ponad 160 lat prowadzenia obserwacji zanotowano 14 ataków rekinów na ludzi w Grecji z czego 11 zakończyło się śmiercią. Człowieka. Rekiny wokół Grecji giną znacznie częściej od ludzi. Najczęściej do ataków rekinów w Grecji dochodziło w wodach wokół greckiej wyspy Korfu. Zanotowano tam ataki m.in. w 1847, 1853, 1863, 1951 i 1956 roku.

Trzeba podkreślić więc wyraźnie, że prawdopodobieństwo tego, że staniecie się ofiarą rekina w Grecji jest mniejsze, niż to że uda Wam się wygrać coś w lotka. Jeżeli jesteście więc fanami nurkowania z rekinami to lepiej zamiast Grecji udać się w jakieś inne miejsce. Fanów kąpieli w morzu można jednocześnie uspokoić – w greckich wodach przybrzeżnych można się bezpiecznie pluskać. Większym niebezpieczeństwem od rekinów w Grecji mogą okazać się ostre kamienie, meduzy czy jeżowce. Zobaczcie za to czy są rekiny w Turcji.

Podsumowując, wokół greckich wysp w Grecji w wodach, żyją rekiny – jednak atak rekina jest bardzo mało prawdopodobny.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz