Jaka jest waluta w Nowej Zelandii? Pieniądze w Nowej Zelandii - BelSole

Jaka jest waluta w Nowej Zelandii? Pieniądze w Nowej Zelandii

Szykując się na zagraniczne wakacje, należy sprawdzić, jaka jest waluta w kraju, do którego planujemy wyjazd. Z racji tego, że coraz więcej osób decyduje się na wyprawę na Antypody, sprawdzimy, jaka jest waluta w Nowej Zelandii. Koniecznie przeczytaj nasz materiał, aby wiedzieć, jakie są pieniądze w Nowej Zelandii oraz jaki jest kurs waluty Nowej Zelandii. Zapraszamy do lektury. 

Waluta w Nowej Zelandii, jaka jest? 

Żeby nie przedłużać, odpowiedzmy na najważniejsze pytanie tego materiału – jaka jest waluta w Nowej Zelandii? Jest to dolar nowozelandzki (NZD). Pieniądze w Nowej Zelandii, podobnie do tych w Polsce, występują zarówno w banknotach, jak i monetach. Wiedząc, jaka jest waluta w Nowej Zelandii, warto doprecyzować również, jakie nominały są w obiegu. Dolar nowozelandzki występuje jako: 

  • banknot – w obiegu dostępne są nominały o wartości 5, 10, 20, 50 i 100 dolarów nowozelandzkich 
  • monet – w obiegu dostępne są nominały o wartości 1 i 2 dolarów. 

Pieniądze w Nowej Zelandii, czy jak ustaliliśmy już wcześniej, dolary nowozelandzkie, dzielą się na dolary i centy, przy czym jeden dolar to 100 centów. Odpowiedniki polskich groszy występują w obiegu jako monety o nominałach 10, 20 i 50 centów. 

 

Kurs dolara nowozelandzkiego. Ile jest warta waluta w Nowej Zelandii? 

Skoro już wiemy, jaka jest waluta w Nowej Zelandii, pora sprawdzić kolejną istotną dla podróżników kwestię, jaką jest oczywiście kurs dolara nowozelandzkiego. Pieniądze w Nowej Zelandii mają większą wartość niż w Polsce – za jednego dolara nowozelandzkiego przy obecnych kursach (sprawdzaliśmy je 30 czerwca br) kupimy 2,50 złotego. 

Aby sprawdzić kurs waluty w Nowej Zelandii, warto porównać ją do najpopularniejszych pieniędzy na świecie. W chwili powstawania tego artykułu, jeden dolar nowozelandzki był warty odpowiednio:

  • 0,56 euro 
  • 0,61 dolara amerykańskiego 
  • 0,48 funta brytyjskiego 
  • 0,55 franka szwajcarskiego 

Teraz już wiesz, jaka jest waluta w Nowej Zelandii. Poznałeś również aktualne kursy dolara nowozelandzkiego. Mamy nadzieję, że nasz materiał pomógł Ci w planowaniu podróży.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz