Ile zarabia się w Nowej Zelandii? Pensja minimalna w Nowej Zelandii 2023 - BelSole

Ile zarabia się w Nowej Zelandii? Pensja minimalna w Nowej Zelandii 2023

Nowa Zelandia jest coraz popularniejszym kierunkiem turystyczny, rośnie również liczba Polaków, którzy planują wyprowadzkę do tego kraju. Z tego powodu wiele osób może zastanawiać się, ile zarabia się w Nowej Zelandii? Jeżeli należycie do tego grona, koniecznie przeczytajcie nasz materiał – dowiecie się z niego, jaka jest pensja minimalna w Nowej Zelandii 2023, a także jakie są średnie zarobki w Nowej Zelandii. Zaczynajmy! 

Pensja minimalna w Nowej Zelandii

Aby ocenić, ile zarabia się w Nowej Zelandii, warto zacząć od sprawdzenia, jakie są najniższe ustawowe wynagrodzenie w tym kraju. Pensja minimalna w Nowej Zelandii w 2023 roku jest podawana jako stawka godzinowa. Minimalne wynagrodzenie w Nowej Zelandii od lutego 2023 roku wynosi 22,70 dolarów nowozelandzkich za godzinę (w lutym ubiegłego roku ustanowiono je na poziomie 21,20 dolarów nowozelandzkich). 

Jeśli zastanawiacie się, czy w Nowej Zelandii zarabia się więcej niż w Polsce, to odpowiedź na to pytanie jest zdecydowanie twierdząca. Pensja minimalna w Nowej Zelandii po przewalutowaniu na polską walutę to 56,65 złotych. Dla porównania, w naszym kraju od 1 lipca będzie to 23,50 złotych brutto. Różnica jest więc przeszło dwukrotna. 

 

Ile zarabia się w Nowej Zelandii? Średnie zarobki w Nowej Zelandii 

W kontekście tego, ile zarabia się w Nowej Zelandii, warto pamiętać, że spora część społeczeństwa ma wyższe wypłaty niż ustawowa pensja minimalna. Średnie zarobki w Nowej Zelandii, według serwisu take-profit.org, wahają się w okolicach 39 dolarów nowozelandzkich za godzinę (ponad 97 złotych). Dla porównania, w Polsce jest to kwota około 42 złotych. Różnica jest więc astronomiczne. 

To, ile zarabia się w Nowej Zelandii na rękę zależy od wysokości podatku dochodowego. Ten prezentuje się następująco:

  • dochód roczny do 14 000 NZD – 10,5%
  • dochód roczny od 14 001 do 48 000 NZD – 17,5%
  • dochód roczny od 48 001 do 70 000 NZD – 30%
  • dochód roczny powyżej 70 000 NZD – 33%

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz