Czy Nowa Zelandia jest większa od Polski? Nowa Zelandia, powierzchnia - BelSole

Czy Nowa Zelandia jest większa od Polski? Nowa Zelandia, powierzchnia

Leżąca na dalekich Antypodach Nowa Zelandia jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Wielu podróżników planuje odwiedzić ten kraj, by obcować z unikalną przyrodą i zakosztować niespotykanego w naszej części świata klimatu. Wiele osób może zastanawiać się, czy Nowa Zelandia jest większa od Polski. Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule. Koniecznie czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, jaka jest powierzchnia Nowej Zelandii. 

Czy Nowa Zelandia jest większa od Polski? Jaka jest powierzchnia Nowej Zelandii?

Aby nie przedłużać, od razu sprawdźmy jak duża jest Nowa Zelandia. Powierzchnia Nowej Zelandii wynosi 268 021 km2. Aby sprawdzić, czy Nowa Zelandia jest większa od Polski, sprawdźmy jaka jest powierzchnia naszego kraju. Wartość ta to  dokładnie 312 696 km2. Zatem, jeśli zastanawiałeś się, czy Nowa Zelandia jest większa od Polski, to już znasz odpowiedź na swoje pytanie. Kraj mieszczący się na Antypodach jak o około 44 000 km2 mniejszy niż Polska. 

Skoro już wiemy, czy Nowa Zelandia jest większa od Polski, sprawdźmy jakie lokaty zajmują te kraje w globalnym rankingu największych państw świata. Polska w zestawieniu tym dzierży 69 pozycję, natomiast Nowa Zelandia jest 6 pozycji niżej i plasuje się na 75 lokacie. 

 

Populacja Nowej Zelandii. Ile osób mieszka w Nowej Zelandii? 

Poznaliśmy już powierzchnię Nowej Zelandii, dzięki czemu bez problemu możemy wskazać, czy Nowa Zelandia jest większa niż Polska. W tym momencie możemy przyjrzeć się innej ważnej statystyce, mianowicie liczbie mieszkańców Nowej Zelandii i Polski. 

Czy Nowa Zelandia ma więcej mieszkańców niż Polska? Jak łatwo się domyślić, na tym polu również wygrywa nasza ojczyzna, a różnica jest naprawdę znacząca. Populacja Nowej Zelandii w 2023 roku szacuje się na około 4,5 miliona osób. Skoro w Polsce żyje obecnie ponad 37 milionów osób.  

Teraz już wiesz, czy Nowa Zelandia jest większa od Polski oraz ilu mieszkańców ma Nowa Zelandia. Mamy nadzieję, że nasz materiał w pełni zaspokoił Twoją ciekawość.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz