Jakie gniazdka są w Portugalii? Jakie wtyczki w Porto i Lizbonie? - BelSole

Jakie gniazdka są w Portugalii? Jakie wtyczki w Porto i Lizbonie?

Wynajęcie apartamentu wyposażonego w sprzęty takie jak żelazko, suszarka do włosów, ekspres do kawy czy odkurzacz nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym. Pokoje hotelowe również wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty elektryczne. Jadąc na wakacje do Portugalii będziemy jednak musieli wziąć ze sobą kilka sprzętów, które podpina się do gniazdka elektrycznego. Jakie gniazdka są w Portugalii? Czy polska wtyczka pasuje do kontaktu w Porto i Lizbonie? Czy polska ładowarka zadziała w Portugalii? Odpowiadamy na pytania dotyczące gniazdek elektrycznych w Portugalii.

Fakt tego, że do Portugalii nie potrzeba paszportu tak i fakt tego, że w Portugalii używane są takie same gniazdka elektryczne jak w Polsce powinny być oczywistymi oczywistościami dla większości ludzi, którzy zastanawiają się nad wyjazdem na wakacje do Portugalii. W Lizbonie, Porto czy w Faro można używać ładowarki do laptopa, smartfona lub aparatu fotograficznego z wtyczką taką samą jak w Polsce.

Bez problemu można wziąć ze sobą do Portugalii kupioną w Polsce suszarkę czy żelazko. Im też należy się wycieczka!. Niech też zobaczą kawałek świata. Polska wtyczka będzie pasować do gniazdka. Nie potrzebna jest wtyczka do gniazdka w Portugalii.

Jadąc na wczasy w Portugalii nie trzeba się niczego obawiać. Od lat 90-tych w Portugalii Napięcie w gniazdkach w Portugalii zgodne jest z normą Unii Europejskiej 400/230 V ± 10%. Gniazdka w Portugalii to gniazdka w standardzie C i F, napięcie zwykle wynosi 230 V, a natężenie prądu 50 Hz.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz