Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2023, od kiedy trwa? Daty, cennik, parking i szczegóły - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2023, od kiedy trwa? Daty, cennik, parking i szczegóły

Święta się zbliżają i wkrótce będziemy mogli wybrać się na Jarmarki Bożonarodzeniowe! Dziś powiemy Wam kiedy dokładnie będzie Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2023 roku. Od kiedy trwa? Co zobaczyć? Jaki jest cennik jedzenia na Jarmarku Świątecznym we Wrocławiu oraz gdzie zaparkować. Zacznijmy od tego od kiedy trwa Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i czy się odbędzie?

Parę słów jeszcze o samym Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Jak co roku odbędzie się on na Rynku oraz Placu Solnym. Będziecie mogli odwiedzić ponad 180 domków handlowych z czego 30% to firmy wrocławskie! Jarmark Świąteczny we Wrocławiu, jest jednym z najlepiej znanych Jarmarków Bożonarodzeniowych w regionie.

Jak co roku będziecie mogli spróbować polskiej kuchni, orzechów prażonych, gofrów, serków góralskich i oczywiście grzanego wina! Znajdziecie tutaj oczywiście także Bajkowy Lasek, Domek pod Krasnalem oraz oczywiście kultowy wiatrak.

 

Od kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy, Wrocław 2023

 

Jarmark Świąteczny Wrocław
fot.Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Czas na Jarmarki Świąteczne zaczyna się w okolicach końca listopada, jak to wygląda w przypadku Wrocławia? Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? Według informacji, które dostaliśmy w Urzędzie Miasta Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu zacznie się 24 listopada 2023 roku. Oficjalne otwarcia Jarmarku nastąpi o godzinie 17:00 (jednak w ten dzień Jarmark będzie czynny od 10:00) Do kiedy będzie trwać? Data zakończenia została ustalona na 7 stycznia 2024 roku. 

Jeśli więc martwicie się czy Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu się odbędzie, nie martwcie się – jak co roku będzie zorganizowany.

 

Ile trwa Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

 

Jak widzicie, czeka nas więc ponad miesiąc świątecznego klimatu na wrocławskim rynku! Pamiętajcie jednak, że zazwyczaj 24 oraz 25 grudnia Jarmark Świąteczny jest nieczynny. 

 

W jakich godzinach otwarty jest Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

 

Sprzedaż w sklepikach drewnianych zazwyczaj jest prowadzona od 10:00 do 21:00. 24 i 25 grudnia 2023 oraz 1 i 6 stycznia 2024 roku Jarmark będzie nieczynny, 26 grudnia będzie czynny od 13:00 do 21:00. 31 grudnia 2023 roku w Sylwestra czynny będzie do 17:00, prócz wybranych stoisk, które to będą czynne, aż do 3:00 w nocy.

 

Jak dojechać do Jarmarku?

 

Jeśli wybraliście komunikacje miejską (co sugerujemy) to najlepiej dostać się do Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu na Rynku tramwajami numer: 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 17, 23, 33 lub autobusami numer D, N, K, 114, 120, 602, 900L, 901, 904, 910, 914.

 

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu, parking

 

Jeśli naczytaliście się głupot o wrocławskich tramwajach w internecie to organizator sugeruje parę najbliższych parkingów do Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Oto najbliższe z nich:

  • Mały parking (niedaleko Jarmarku we Wrocławiu) przy ul Kazimierza Wielkiego 46

  • W Szewska Centrum czy Łaciarskiej 1

  • W Parkingu podziemnym przy Świętego Antoniego 11

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2023 i cennik

 

Póki Jarmark nie otworzy swoich bram nie będziemy znać cen. Jeśli zastanawiacie się jak wyglądają ceny i cennik na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu w 2023 zapraszamy już niedługo!

 

Fotografia użyta w tekście: fot.Tomasz Hołod, wrocław.pl

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz