Lotnisko Bolonia (BLQ), bus, pociąg i dojazd do centrum Bolonii - BelSole

Lotnisko Bolonia (BLQ), bus, pociąg i dojazd do centrum Bolonii

Mamy dla Was przewodnik po lotnisku w Bolonii, opowiemy jak dostać się z lotniska Bolonia do centrum miasta. Powiemy wszystko o pociągach z lotniska Bolonia oraz o autobusach jadących do centrum. Oto wszystkie szczegóły w raz cenami biletów na podróż oraz rozkładami.

Lotnisko w Bolonii imienia Guglielmo Marconi znajduje się blisko centrum. Jest to jedno z największych lotnisk we Włoszech, obsługuje rocznie prawie 8 500 000 pasażerów. W tym artykule skupimy się na logistyce i o tym jak dostać się z lotniska do centrum Bolonii. Będąc upartym można nawet przejść tą trasę na nogach – jednak nie polecamy tego. Jak dostać się do centrum Bolonii z lotniska Bolonia? Opcji jest parę, prócz samochodu możemy polecić Linię autobusową, pociąg Marconi Express oraz taksówkę. Oto szczegóły każdego ze sposobów:

Pociąg z lotniska Bolonia do centrum

Zaraz obok wyjścia terminala znajduje się przystanek Marconi Express, który dowiezie Was do centrum Bolonii. Jest to szybki sposób na podróż do miasta, nie jest jednak najtańszy.

Ile jedzie pociąg z lotniska Bolonia do Bolonii?

Pociąg ze stacji na lotnisku jedzie tylko 7 minut, jest to więc bardzo szybki sposób na wydostanie się z lotniska.

Ile kosztuje bilet na pociąg z lotniska Bolonia do Bolonii?

Jaka jest cena biletu na trasie lotnisko – Bolonia linią Marconi Express? Cena za bilet w jedną stronę wynosi 11 EUR w dwie strony trzeba zapłacić, aż 20 EUR.

Rozkład pociągów Marconi Express z lotniska Bolonia

Pociągi jeżdżą 365 dni w doku od 5:40 rano do godziny 24:00 w nocy.

Bilety możecie kupić na stronie https://www.marconiexpress.it/ oraz w automatach.

Autobus z lotniska Bolonia do centrum

Jak taniej dostać się do centrum Bolonii z lotniska? Autobusem linii autobusowej TPER Aerobus (BLQ) kursuje na trasie Bologna Centrale – Ospedale Maggiore – Aeroporto. Bilety kosztują 4 EUR za jednorazowy przejazd, a podróż trwa zazwyczaj około 15 minut. Dojedziecie do Ospedale Maggiore z tego miejsca do ścisłego centrum jest 25 min na nogach lub parę minut autobusem miejskim.

Rozkład busów z lotniska Bolonia do Ospedale Maggiore

lotnisko Bolonia autobus
Rozkład busów ze strony tper.it

Ceny biletów na autobus z lotniska Bolonia

Ile kosztuje bilet na autobus z lotniska Bolonia do centrum? Koszt za jednorazowy bilet to 4 EUR.

Gdzie są przystanki na lotnisku w Bolonii?

Oto mapa lotniska Bolonia z zaznaczonymi przystankami.

lotnisko Bolonia mapa
Mapa lotniska Bolonia z przystankami autobusowym i pociągowym

Taksówka z lotniska w Bolonii do centrum

Ostatnim sposobem na dostanie się do centrum jest stara dobra taksówka. Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Bolonii? Za przejazd do Bologna centrale zapłacicie od 15 do 20 EUR. W Bolonii funkcjonuje także UBER i inne popularne sieci.

Podsumowując, jeśli szukacie szybkiego przejazdu do centrum Bolonii z lotniska, wybierzcie pociąg. Jeśli chcecie przejechać tanio, wybierzcie autobus. Jeśli zależy Wam na wygodzie, wybierzcie taksówkę

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz