Jarmark świąteczny w Goerlitz 2023. Kiedy jest jarmark Bożonarodzeniowy w Goerlitz? - BelSole

Jarmark świąteczny w Goerlitz 2023. Kiedy jest jarmark Bożonarodzeniowy w Goerlitz?

Mimo, że dopiero niedawno rozpoczął się wrzesień, wiele osób z utęsknieniem oczekuje już sezonu świątecznego. Okres ten kojarzy się z widowiskowymi jarmarkami świątecznymi, z których słyną m.in. Niemcy. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy 2023 w Goerlitz. Termin jest co prawda dosyć odległy, jednak jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, powinieneś wcześniej zaplanować wycieczkę. Z nami poznasz najważniejsze informacje o jarmarku bożonarodzeniowym w Goerlitz w 2023 roku. 

Kiedy jest jarmark świąteczny w Goerlitz?

Goerlitz, niemiecki odpowiednik Zgorzelca, jest położony tuż przy zachodniej granicy z Polską. Nie może więc dziwić, że miasto to jest często często odwiedzane przez mieszkańców Wielkopolski i innych przygranicznych województw. Im bliżej świąt, tym częściej internauci wpisują następujące pytanie – “Kiedy jest jarmark świąteczny 2023 w Goerlitz w 2023 roku”. Na szczęście, dysponujemy już informacjami, dzięki którym możemy przybliżyć Wam najważniejsze szczegóły na temat jarmarku bożonarodzeniowego w Goerlitz w 2023 roku, który określa się często mianem Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wszystkie najważniejsze dane na ten temat zamieszczamy poniżej: 

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Goerlitz 2023 – termin

Jeśli zastanawiałeś się, kiedy jest jarmark świąteczny 2023 w Goerlitz, to powinieneś wiedzieć, że wydarzenie rozpoczyna się w piątek 1 grudnia i potrwa do niedzieli 17 grudnia. Mieszkańców miasta i turystów odwiedzających Goerlitz czeka więc 17 dni wypełnionych po brzegi świąteczną atmosferą. 

 

Jarmark świąteczny w 2023 w Goerlitz – gdzie się odbędzie 

Jarmark świąteczny 2023 w Goerlitz, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się w okolicach rynku, a licznie rozstawione stragany obejmą również obszar ścisłego centrum miasta. Scena, na której odbędą się koncerty i inne atrakcje towarzyszące zostanie rozłożona pod ratuszem. 

 

Teraz już wiesz, kiedy jest jarmark świąteczny w Goerlitz w 2023 roku. Jeżeli planujesz odwiedzić to miasto w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, możesz już rozpocząć planowanie wycieczki. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz