Chopok, cennik 2023 i 2024 roku. Ile kosztuje ski pass i jakie są trasy? - BelSole

Chopok, cennik 2023 i 2024 roku. Ile kosztuje ski pass i jakie są trasy?

Ile kosztuje ski pass na Chopok w 2023 roku? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu fanów narciarstwa, którzy uprawiają ten sport w Słowacji. Chociaż mamy dopiero wrzesień, wiele osób oczekuje już startu sezonu. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, czy jest już dostępny aktualny cennik na Chopok. Z lektury dowiecie się również więcej na temat tra narciarskich na Chopoku w 2023 roku, a także poznacie więcej kluczowych informacji na temat działania tego ośrodka w nadchodzącym sezonie zimowym. Zapraszamy 

Ile kosztuje ski pass na Chopok? Ceny w 2023 roku 

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje ski pass na Chopok, warto przekazać kilka informacji na temat tego miejsca. Jest to szczyt o wysokości 2024 metrów położony w Tatrach Niżnych. Działające trasy narciarskie są obsługiwane przez tamtejszy ośrodek obsługuje ośrodek Jasna. 

Z racji tego, że zbliżą się sezon narciarski, w historiach wyszukiwarek internautów coraz częściej pojawia się hasło “Ile kosztuje ski pass na Chopok w 2023 roku”. Jeżeli należycie do tego grona, powinniście uzbroić się w cierpliwość – zarządca ośrodka nie wystartował jeszcze ze sprzedażą ski passów na nadchodzący sezon, z tego powodu nie znamy również cen, które będą obowiązywały zimą. Obecnie można kupić karnet określany jako “Sprytna sezonówka Premium” upoważniającą do całosezonowej jazdy na 10 wyciągach na terenie Polski, Słowacji, Czech i Austrii, w tym również na ośrodek w Złatnej. Cena pakietu przedstawia się następująco: 

  • Karnet dla dorosłych – 599 euro 
  • Karnet dla dzieci (6-11 lat) – 419 euro 
  • Karnet junior (młodzież w wieku 12-17 lat) – 479 euro 
  • Karnet dla seniorów powyżej 60 roku życia – 479 euro 

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje ski pass na Chopok w 2023 roku, nie musisz się martwić! Będziemy na bieżąco monitorować temat, by przekazać Ci aktualne informacje – wystarczy tylko, że zapiszesz naszą stronę. Szczegółowy cennik na Chopok w 2023 roku zaktualizujemy w poniższej zakładce: 

Ile kosztuje ski pass na Chopok w 2023 roku? Aktualny cennik: 

Czekamy na cennik, będzie wkrótce!

Chopok, trasy w 2023 roku 

Po tym, jak poruszyliśmy temat cennika na Chopoku w 2023 roku, nie pozostaje nam nic innego niż tylko przybliżyć profil ośrodka na Jasnej. W tym miejscu należy zaznaczyć, że trasy na Chopok w 2023 roku nie zostały jeszcze potwierdone, co wiąże się z niepewnością dotyczącą warunków atmosferycznych. Abyś jednak wiedział, czego możesz się spodziewać, poniżej przedstawiamy krótki opis specyfiki tego wyciągu. 

Trasy narciarskie na Chopoku stanowią ponad 55 kilometrów przestrzenii dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Ośrodek Jasna dysponuje łącznie 43 trasami, a to, ile z nich będzie otwartych w sezonie zimowym, będzie zależało głównie od panujących w danym momencie warunków atmosferycznych. Najdłuższa trasa na Chopoku liczy 3,5 kilometra, przy sprzyjających warunkach ośrodek ten dysponuje też kilometrową trasą do jazdy nocnej. 

W tym momencie na pewno zastanawiasz się, kiedy nastąpi otwarcie sezonu narciarskiego 2023/2024 na Chopoku. Według wstępnych planów odbędzie się to 2 grudnia, a sam sezon ma potrwać do 28 kwietnia 2024 roku. Warto pamiętać, że terminy te mogą jednak ulec przesunięciu – wszystko tak naprawdę zależy od warunków atmosferycznych, które pełnią kluczową rolę w kontekście działalności ośrodka. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz