Kiedy jechać do Sewilli? Sewilla w maju, czerwcu może w marcu? - BelSole

Kiedy jechać do Sewilli? Sewilla w maju, czerwcu może w marcu?

Jakich temperatur możemy się spodziewać w Sewilli, i czy faktycznie Andaluzja to biegun ciepła Europy? Czego możemy się spodziewać na miejscu i jak mamy się przygotować do odwiedzenia najpiękniejszego miasta Hiszpanii? Czy w Sewilli jest faktycznie tak gorąco? Kiedy najlepiej jechać do Sewilli?

Kiedy najlepiej wybrać się do Sewilli?

Zacznijmy od tego, że najlepiej nie odwiedzać Sewilli (zob. największe atrakcje w Sewilli) latem, bowiem miasto to należy do czołówki najcieplejszych na kontynencie. Średnia temperatura przekracza aż 35 stopni C, a co gorsza nie spada wcale aż tak bardzo w nocy. Zresztą niczym niespotykanym nie jest temperatura powyżej 40 stopni C dzień po dniu. Tak wysoka temperatura dla wielu turystów, w tym również z Polski, może uniemożliwić zwiedzanie Sewilli. Co ciekawe, sami mieszkańcy bardzo często w sierpniu uciekają z miasta, a ci co pozostają, preferują wieczorne i nocne życie.  Idealnym okresem na przyjazd do Sewilli jest natomiast wiosna lub jesień.

Tysiące turystów decyduje się na odwiedzić Sewillę w trakcie Wielkiego Tygodnia (Semana Santa), bowiem wtedy każdego dnia odbywają się uroczyste procesje. Każda z nich wygląda inaczej i wyrusza z innej parafii. Kolejnym wiosennym świętem jest Feria de Abril, które jest świętem ruchomym i odbywa się tydzień lub dwa po Wielkanocy. W porównaniu do Semanta Santa festiwal kwietniowy jest bardziej kolorowy, a jedną z ważniejszych atrakcji jest oczywiście walki byków na tutejszej arenie. Nasłonecznienie w Sewilli wynosi około 3000 godzin rocznie. Opady śniegu są praktycznie niespotykane. Podobnie jak i śnieg. Ostatnie płatki śniegu spadły na miasto w 2010, a wcześniej w 1954 roku.

Sewillę można też zwiedzać zimą, ponieważ jest tutaj w miarę ciepło, a dni są stosunkowo długie i jasne.

Real Alcazar Sewilla

Temperatura i pogoda w Zimie Sewilli

Czy warto jechać do Sewilli w zimie? Nie lubisz wysokich temperatur a chcesz zwiedzić Sewillę? To idealny okres dla Ciebie – turystów jest teraz najmniej(nie licząc okresu świątecznego) i można także odetchnąć od lodowatej zimy w Polsce.

Styczeń w Sewilli

Temperatury w styczniu oscylują w okolicach 13 stopni w ciągu dnia i około 6 stopni w nocy. Jest to miły okres dla Polaków do odwiedzenia stolicy Andaluzji podczas ciężkiej polskiej zimy.

Luty w Sewilli

Jest to odrobinę cieplejszy miesiąc aniżeli styczeń, liczba godzin słonecznych wzrasta z 6 do 7, a temperatury oscylują w okolicach 17 stopni celsjusza w dzień i 7 w nocy.

Sewilla Temperatury

Temperatura i pogoda na Wiosnę w Sewilli

Przyjemny okres, chyba najlepszy do zwiedzania Sewilli w całym roku – temperatury mieszają się pomiędzy ciepłymi dniami i zimnymi nocami – daje nam to chwile oddechu oraz nie jest męczące.

Marzec w Sewilli

Końcówka marca może być bardzo przyjemna dla odwiedzających, temperatury dochodzą już do okolicy 19-21 stopni – lecz zdarzają się i zdecydowanie chłodniejsze i zimniejsze dni.

Kwiecień w Sewilli

Kwiecień to miesiąc odpowiedni dla ludzi lubiących ciepło ale nie upały – do tego miasto zaczyna powoli żyć wydarzeniami i wszelkimi aktywnościami, temperatura w dzień to około 22-23 stopnie, a w nocy to około 10 stopni. Kurtka i tak się jeszcze przyda.

Maj w Sewilli

W maju powoli zaczyna robić się cieplej – temperatury już mocno wychodzą poza skalę 20 stopni, dni deszczowych jest już zdecydowanie mniej(około 6), możemy już trafić na większe upały – zwłaszcza pod koniec miesiąca.

Temperatura i pogoda na Lato w Sewilli

Ciężki okres dla każdego kto nie lubi upałów, jednak wrażenie jakie robi prawie 50 stopniowa temperatura jest niewyobrażalne. Zdecydowanie doświadczenie ekstremalne. Czy bezpiecznie jest jechać do Sewilli w Lecie? Jeśli macie problemy z sercem i krążeniem, uważajcie.

Czerwiec w Sewilli

Czy warto jechać do Sewilli w sierpniu? Pierwszy z najgorętszych miesięcy – dni deszczowych już prawie nie ma, średnie temperatury oscylują w okolicy prawie 30 stopni, mieszkańcy Sewilli zaczynają powoli wyjeżdżać z miasta…

Lipiec w Sewilli

A może by tak lecieć w lipcu? Lipiec jest bardzo podobny do czerwca, z tą różnicą, że jest cieplejszy… oraz pada jeszcze mniej.

Sierpień w Sewilli

To właśnie na początku sierpnia w 2018 roku(4 sierpień 2018) odnotowano rekord temperatury w Europie w Andaluzji – i było to ponad 47 stopni w cieniu… w Sewilli tylko parę stopni mniej.  Średnia miesięczna oscyluje w okolicach prawie 30 stopni. Może traficie na jakiś deszczowy dzień, kto wie…. Ale spokojnie, wrzesień będzie trochę lepszy. Czy warto lecieć do stolicy Andaluzji w sierpniu? Jeśli lubimy upały, to tak – ale przygotujmy się odpowiednio.

Wrzesień w Sewilli

Powoli schodzimy z tonu, temperatury to 'tylko’ średnio około 25 stopni Celsjusza. No i mamy szansę na jakiś deszcz.

Temperatura i pogoda na Jesień w Sewilli

Początek jesieni to dobry okres na odwiedzenie stolicy Andaluzji – jest już mniej turystów, temperatury wreszcie są znośne a słońce nie daje się już tak we znaki.

Październik w Sewilli

Bardzo dobry okres do odwiedzenia Sewilli to właśnie październik, lub przełom wrzesień/październik – temperatury są już o 5 stopni niższe niż w poprzednim miesiącu – około 20-22 stopnie to norma. Opady to około 70mm.

Listopad w Sewilli

Jeszcze chłodniej i co raz bardziej deszczowo. Listopad to dobry okres dla ludzi nie lubiących wysokich temperatur, 15 stopni to już zakrawa o przygotowanie sobie na wyjazd dobrej kurtki i odpowiedniego ubioru.

Grudzień w Sewilli

Także chłodny miesiąc. 13 stopni oraz duża szansa na deszcze – stolica Andaluzji według nas nie traci nawet w ostatnim miesiącu roku.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz