Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2022 Świąteczny kiermasz, kiedy się zacznie? MAMY DATY! - BelSole

Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2022 Świąteczny kiermasz, kiedy się zacznie? MAMY DATY!

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Staje się jeszcze piękniejszy w świątecznym okresie. Chcecie wiedzieć kiedy odbędzie się jarmark świąteczny? Kiedy się zaczyna? Czy jarmark bożonarodzeniowy jest odwołany? A może chcielibyście się dowiedzieć co pysznego można spróbować na jarmarku? Wszystko znajdziecie w tym artykule.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu w 2022 roku?

 

Tegoroczny kiermasz rozpocznie się już 18 listopada i zakończy się 31 grudnia. To znaczy, że będzie trwał aż 44 dni. Jarmark zlokalizowany jest na wrocławskim rynku, w samym sercu Wrocławia. Rynek (pierzeja południowa, wschodnia i północna), ul. Świdnicka (od przejścia podziemnego do Rynku), ulica Oławska (od ul. Szewskiej do Rynku), a także Plac Solny.

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

 

co zjeść na jarmarku we Wrocławiu

Świąteczne budki na jarmarku pełne są lokalnych pyszności! Na rozgrzanie polecamy grzaniec wrocławski – doda wam energii aby spacerować wokół straganów. Jeśli nigdy nie próbowaliśmy jabłka na patyku w czekoladzie to to jest idealny moment! Zapewniamy, że są bardzo smaczne. Jeśli chcecie poczuć się jak w Paryżu to spróbujcie pieczonych kasztanów. 🙂 Znajdziecie także tradycyjne polskie dania jak bigos z kiełbaską, żurek czy pierogi.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest odwołany?

 

Można by się zastanawiać czy kiermasz bożonarodzeniowy we Wrocławiu zostanie odwołany, ze względu na zarazę i związane z nim obostrzenia. Jednakże, póki co nie ma oficjalnej informacji, że zostanie odwołany. Jeśli tak sę niestety wydarzy, może warto zobaczyć Jarmark Świąteczny w Krakowie lub Targ Bożonarodzeniowy w Pradze.

 

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu parking?

 

Na jarmark z łatwością można dostać się komunikacją miejską. Bez problemu dojedziecie także autem i zaparkujecie w okolicach Rynku. Najbliższe z nich to: Parking Service Sp. z o.o.(ul. Kiełbaśnicza 28), Parking (ul. Kazimierza Wielkiego 46), Parking Podziemny Wratislavia Towerul (Świętego Antoniego 11).

Mówi się, że wrocławski jarmark świąteczny jest jednym z pięciu najpiękniejszych w Europie. Koniecznie musicie go zobaczyć!

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz