Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie w 2022 Świąteczny kiermasz, kiedy się zacznie? MAMY DATY! - BelSole

Kiedy jest Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie w 2022 Świąteczny kiermasz, kiedy się zacznie? MAMY DATY!

Gdy kończą się wakacje, z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Grudzień to magiczny czas, a kiedy w Krakowie jest jarmark świąteczny, świecą światełka i aż chce się spacerować. Kiedy zaczyna się jarmark świąteczny w Krakowie? Ile trwa jarmark? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Jarmark Świąteczny w Krakowie jak co roku odbywa się oczywiście na Rynku Głównym w samym centrum miasta w okolicy wszystkich najlepszych atrakcji Krakowa. Znajdziecie tutaj magiczne miejsce, które targ bożonarodzeniowy w Krakowie jeszcze tym bardziej podbije klimatem. 

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie w 2022?

 

Targ bożonarodzeniowy Kraków

Kiermasz świąteczny odbędzie się jak zwykle na płycie Rynku Głównego. Kiedy zacznie się jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie? W 2022 roku, jarmark bożonarodzeniowy rozpocznie się 25 listopada i będzie trwać aż do 1 stycznia 2023 roku. Oznacza to, iż przez 38 dni będziemy mogli korzystać z uroków kiermaszu na Starym Mieście w Krakowie. To wystarczająco, aby napić się grzanego wina i zjeść pyszną pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. 🙂

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Krakowie?

 

co zjeść na jarmarku w Krakowie
Oscypki w Krakowie

Liczne budki z pysznymi wyrobami sprawiają, że aż ślinka cieknie. Czego koniecznie spróbować? Na pewno spróbujcie pysznego, korzennego grzańca, do którego zwykle jest najdłuższa kolejka. Rozgrzeje Was i pozwoli na dłuższy spacer ulicami Krakowa. Jeśli jesteście głodni i zmarznięci to koniecznie spróbujcie czegoś na ciepło: bigos, kiełbaska czy pierogi są zawsze pyszne. Przy mniejszym głodzie zda się pajda ze smalcem i prażoną cebulką. Natomiast dzieciaki będą wniebowzięte za kubek gorącej czekolady. Klasykiem też są oscypki z boczkiem lub śliwką, wszelkiego rodzaju mięcha oraz inne ciekawe smakołyki.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie jest odwołany?

 

Wiele osób zastanawia się czy jarmark bożonarodzeniowy się odbędzie, biorąc pod uwagę obostrzenia związane z zarazą. Na tą chwilę nie ma żadnych informacji o tym, że go nie będzie, więc nie trzeba się martwić na zapas. Jeśli odwołają nam Jarmark Świąteczny w Krakowie, może warto jechać do Wiednia na jarmark bożonarodzeniowy albo do Pragi na Jarmark Świąteczny. 

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie parking?

 

Kraków Parking Jarmark Świąteczny

Aby dostać się na Rynek Główny, można skorzystać z jednego z płatnych parkingów na Starym Mieście, np Parking Kraków Centrum (Starowiślna 13, 31-038 Kraków), Parking pod Wawelem (Świętego Idziego, 33-332 Kraków) lub Parking Stary Kleparz (Rynek Kleparski 11A, 31-150 Kraków). Więcej informacji o tym kiedy jest Jarmark Świąteczny w Krakowie znajdziecie także na specjalnej stronie o targu bożonarodzeniowym.

Świąteczny okres jest wyjątkowy, dlatego warto chociaż raz pojawić się na kiermaszu. W tym czasie, Kraków zamienia się bardzo romantyczne miejsce!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz