Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze w 2023, kiedy jest? Praga kiermasz daty - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze w 2023, kiedy jest? Praga kiermasz daty

Polacy kochają święta w Pradze, dlatego też przygotowaliśmy dla Was artykuł o tym kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Pradze w 2023 i czy Praga w tym roku znów będzie świątecznym hitem wśród Polaków. Mamy dla Was daty i terminy jarmarku świątecznego w Pradze! Zapraszamy!

  • Jarmarki Świąteczne wywodzą się z centralnej Europy. Pierwszy miał miejsce w Dreźnie w 1434 roku
  • Jarmarki Bożonarodzeniowe wywodzą się z jarmarków grudniowych, kiedy to mieszkańcy mogli zaopatrzyć się przed zimą i świętami. Pierwszym jarmarkiem grudniowym był ten w Wiedniu w 1296 roku
  • Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest największym kiermaszem świątecznym w Czechach.
  • Trdelnik NIE jest tradycyjnym czeskim deserem 🙂

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze, daty, kiedy jest?

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Praga

Zacznijmy od tego, że Jarmarków Świątecznych w Pradze jest kilka – a nie, tylko jeden. Co oferuje nam w tym roku Praga jeśli chodzi o Kiermasze Bożonarodzeniowe? 

Zacznijmy od głównego Jarmarku Świątecznego w Pradze na Rynku Głównym w Pradze na Staroměstské náměstí, znajduje się on w centrum Pragi. Oferuje wiele stoisk z produktami lokalnymi, jedzeniem i pamiątkami z Pragi. Jakie są daty otwarcia tego Jarmarku Świątecznego w Pradze? Zaczyna się on 2 grudnia 2023, a kończy 6 stycznia 2024. Wejście jest darmowe, a jarmark czynny jest od 10:00 do 22:00.

Sporym wydarzeniem jest także Jarmark Świąteczny na Náměstí Republiky, otwarty od 25 listopada 2023 do 30 grudnia 2023.

Ostatnim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Pradze godnym uwagi jest ten na Praskim Zamku obok Bazyliki Świętego Jerzego. Czynny jest on od 2 grudnia, aż po 3 króli 6 stycznia 2024.

Inne daty i Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze w 2023:

Náměstí Míru: 20 listopada 2023 do 24 grudnia 2023

Tylovo náměstí: 26 listopada 2023 do 24 grudnia 2023

Trdelnik Czechy
Trdelnik – może nie tradycyjny, ale słodki deser!

Pamiętajcie by na Jarmarku Świątecznym w Pradze spróbować Trdelnika!

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego w Pradze

Główne Jarmarki Świąteczne w Pradze czynne są zazwyczaj od 10:00 rano do około 22:00, pamiętajcie jednak, że głównym Jarmark Świąteczny w Pradze na Staroměstské náměstí może być nawet czynny dłużej w weekendy. Jarmark Bożonarodzeniowy na zamku w Pradze jest czynny od 9:00 do 18:00 oraz 19:00.

Zobaczcie też darmowe atrakcje Pragi jeśli chcecie też zwiedzić miasto.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Pradze jest odwołany?

 

Czy Jarmark Świąteczny w Pradze zostanie odwołany? Póki co nie ma takich informacji by z powodu zarazy czy też w związku z innymi losowymi wydarzeniami Jarmark Świąteczny w Pradze miałby być odwołany.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze parking?

 

Najbliżej do Jarmarku Świątecznego w Pradze będziecie mieć z 2 parkingów umiejscowionych w ścisłym centrum: MR.PARKIT s.r.o. – Panská 2 (2, Panská 854, Nové Město) oraz [P] Parking Palladium (Náměstí Republiky, 110 00 Nové Město).

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze

 

Jak więc widzicie, Jarmarki Bożonarodzeniowe zaczynają się na przełomie listopada i grudnia 2023 i trwają albo do Wigilii albo do 6 stycznia 2024. Zapraszamy Was do Pragi na święta i adwent! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz