Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze w 2022, kiedy jest? Czy jest odwołany? Praga Święta

Praga i Jarmark Bożonarodzeniowy to nierozłączna świąteczna para. Polecamy wybrać się na ten kiermasz Bożonarodzeniowy w Pradze w 2022 roku. Pytanie jednak, kiedy będzie jarmark świąteczny w Pradze? Czy się odbędzie czy może jest odwołany? Jeśli interesują Was daty jarmarku bożonarodzeniowego w Pradze w 2022 to zapraszamy!

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze, daty, kiedy jest?

 

Jarmark Bożonarodzeniowy Praga

Zacznijmy od tego, że Jarmarków Świątecznych w Pradze jest kilka – a nie, tylko jeden. Co oferuje nam w tym roku Praga jeśli chodzi o Kiermasze Bożonarodzeniowe? 

Zacznijmy od głównego Jarmarku Świątecznego w Pradze na Rynku Głównym w Pradze na Staroměstské náměstí, znajduje się on w centrum Pragi. Oferuje wiele stoisk z produktami lokalnymi, jedzeniem i pamiątkami z Pragi. Jakie są daty otwarcia tego Jarmarku Świątecznego w Pradze? Świętowanie zaczyna się 26 listopada 2022, a kończy się 6 stycznia 2023.

Kolejnym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym jest ten na Kampie, i funkcjonuje on także od 26 listopada 2022 do 6 stycznia 2023.

Sporym wydarzeniem jest także Jarmark Świąteczny na Náměstí Republiky, otwarty od 26 listopada 2022 do 6 stycznia 2023. 

Ostatnim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Pradze godnym uwagi jest ten na Praskim Zamku obok Bazyliki Świętego Jerzego. Podobni jak pozostałe Kiermasze Świąteczne, czynny jest od 26 listopada, aż po 3 króli 6 stycznia 2023.

Trdelnik Czechy
Świąteczny czeski deser – Trdelnik

Pamiętajcie by na Jarmarku Świątecznym w Pradze spróbować Trdelnika!

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego w Pradze

Główne Jarmarki Świąteczne w Pradze czynne są zazwyczaj od 10:00 rano do około 22:00, pamiętajcie jednak, że głównym Jarmark Świąteczny w Pradze na Staroměstské náměstí może być nawet czynny dłużej w weekendy. Jarmark Bożonarodzeniowy na zamku w Pradze jest czynny od 9:00 do 18:00 oraz 19:00.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Pradze jest odwołany?

 

Czy Jarmark Świąteczny w Pradze zostanie odwołany? Póki co nie ma takich informacji by z powodu zarazy czy też w związku z innymi losowymi wydarzeniami Jarmark Świąteczny w Pradze miałby być odwołany.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze parking?

 

Najbliżej do Jarmarku Świątecznego w Pradze będziecie mieć z 2 parkingów umiejscowionych w ścisłym centrum: MR.PARKIT s.r.o. – Panská 2 (2, Panská 854, Nové Město) oraz [P] Parking Palladium (Náměstí Republiky, 110 00 Nové Město).

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz