Czekaliśmy na to od miesięcy. Włochy otwierają granice!

Czekaliśmy na to od miesięcy. Włochy otwierają granice!

Kiedy Włochy otworzą granice? Czy Włochy otwarły granice? Kiedy to zrobiły? Tych pytań już nie trzeba zadawać! Mamy dobre, a nawet wspaniałe wiadomości, dla wszystkich którzy z utęsknieniem oczekiwali na możliwość wyjazdu do Włoch. Włochy otwarły dziś granice dla turystów. Jakie koronawirusowe obostrzenia obowiązują przy wyjeździe do Włoch? Sprawdzamy!

Od 3 czerwca Włochy znoszą kwarantanne przy przyjeździe do kraju i zezwalają na wjazd obywateli krajów Strefy Schengen. Do Włoch wracają też międzynarodowe połączenia lotnicze na lotniska takie jak Mediolan, Neapol czy Rzym. Jakie ograniczenia pozostają?

Włosi chcą jak najszybciej wrócić do normalnego życia. We Włoszech otwierają się granice ale nie tylko – ruszają mueza i galerie, można korzystać z plaży. Władze wzywają do noszenia masek tylko w miejscach takich jak sklepy, urzędy czy środki komunikacji publicznej. Na ulicy można normalnie oddychać. Kraj nakazuje wciąż utrzymywanie tak zwanego „dystansu społecznego”.

Włoska gospodarka ma teraz nadzieje na podniesienie się po silnym ciosie, który zadało jej prawie 3 miesiące praktycznego zamknięcia kraju.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz