Dni wolne i święta w Hiszpanii w 2021 roku - BelSole

Dni wolne i święta w Hiszpanii w 2021 roku

Jeśli planujecie wyjazd do Hiszpanii to warto dowiedzieć się jakie są dni wolne i święta w Hiszpanii w 2021 roku, by na miejscu podczas wyjazdu nie przeżyć przykrej niespodzianki w postaci pozamykanego, świętującego kraju. Sprawdźmy więc jakie są święta i dni ustawowo wolne od pracy w Hiszpanii w 2021 roku. Kiedy Hiszpania świętuje?

Wiele odrębnych regionów Hiszpanii ma swoje własne święta. Może okazać się, że pewnego dnia świętuje Katalonia, a ten sam dzień nie jest świętem we Wspólnocie Walenckiej. W tym artykule skupimy się tylko na dniach wolnych obowiązujących w całej Hiszpanii lub w większości regionów kraju. Pomijamy lokalne święta obchodzone na przykład tylko w jednym mieście czy tylko w jednym regionie bo jest ich po prostu za dużo i i tak nie chciałoby Wam się analizować sytuacji. Skupiamy się na najważniejszych świętach 2021.


1 stycznia, Nowy Rok, piątek
6 stycznia, Trzech Króli, środa
1 kwietnia, Wielki Czwartek, czwartek
2 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
4 kwietnia, Wielkanoc, niedziela
1 maja, Święto Pracy, sobota
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, niedziela
12 października,  Fiesta Nacional de España, wtorek
1 listopada, Wszystkich Świętych, poniedziałek
6 grudnia, Dzień Konstytucji, poniedziałek
8 grudnia, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, środa
25 grudnia, Boże Narodzenie, sobota
26 grudnia, II dzień świąt Bożego Narodzenia, niedziela

Najlepiej omijać wyjazdy do Hiszpanii z początkiem roku, a później zwłaszcza w połowie października oraz na początku grudnia natrafić można na nagromadzenie dni ustawowo wolnych od pracy w czasie których w Hiszpanii zamknięte będą sklepy, galerie, muzea, a ceny noclegów mogą być wyższe ze względu na zatrzęsienie lokalnych turystów zwiedzających własny kraj.

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz