Ile alkoholu można przywieźć z Włoch do Polski? Limity celne!

Ile alkoholu można przywieźć z Włoch do Polski? Limity celne!

Włochy słyną z przepięknych plaż i wspaniałych dań kuchni włoskiej, które warto spróbować, ale nie tylko! Tym co ściąga turystów do Włoch jest również możliwość spróbowania lokalnych alkoholi. Jeśli zastanawiacie się ile alkoholu można przywieźć z Włoch do Polski to sprawdziliśmy to dla Was! Oto lista przepisów celnych dla wszystkich wprawionych zawodników wu-dżitsu. Ile można przywieźć z Włoch, a ile z Sycylii?

Jeśli zastanawiacie się ile alkoholu można przywieźć z Włoch to mamy dobre wiadomości – limity celne są naprawdę wysokie. Jeśli jesteście osobami prywatnymi, które biorą ze sobą wyroby akcyzowe czyli alkohol i papierosy lub cygaretki do użytku prywatnego, a nie na sprzedaż, to limity są wysokie. W Unii Europejskiej przewozić można

800 sztuk papierosów lub 400 sztuk cygaretek lub 200 sztuk cygar lub 1 kg tytoniu, a także: 10 litrów wyrobów spirytusowych (czyli alkoholu etylowego) lub 20 litrów wzmacnianego wina lub 90 litrów zwykłego wina (ale w tym tylko 60 litrów wina musującego) lub aż 110 litrów piwa. Limity można mieszać.

W przeciwieństwie do limitów alkoholu spoza Unii Europejskiej, limity przewozu alkoholu z Włoch i z Unii Europejskiej są więc tak wysokie, że prawdopodobnie nie jesteście w stanie tyle przepić od jednej wycieczki do drugiej, chociaż nie oceniamy. Wiemy, że są w Polsce naprawdę wytrawni zawodnicy, którzy są w stanie bezproblemowo skonsumować 220 butelek piwa!

Prze wyjazdem do Włoch poza limitami przywozu alkoholu warto też sprawdzić jakie obowiązują przepisy dotyczące jego zakupu. Zobaczcie ile trzeba mieć lat by legalnie kupić i spożywać alkohol we Włoszech.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz