Kiedy zaczynają się ferie 2024? Kiedy są? Daty i województwa - BelSole

Kiedy zaczynają się ferie 2024? Kiedy są? Daty i województwa

Wrzesień to z pewnością najmniej lubiany miesiąc wśród uczniów, a powód takiego stanu rzeczy jest prosty – to właśnie wtedy kończą się wakacje i zaczyna rok szkolny. Nic więc dziwnego, że młodzież z utęsknieniem czeka na okazję do kolejnego dłuższego odpoczynku. Nie dziwią więc powtarzane jak mantra pytania – kiedy zaczynają się ferie w 2024 roku? Odpowiedź poznacie w naszym artykule. Odpowiemy w nim, kiedy każde z województw rozpoczyna ferie zimowe w 2024 roku, a także w jakim terminie na uczniów czeka błogi odpoczynek. Sprawdźcie to razem z nami! 

Ferie zimowe 2024. Kiedy się zaczynają? 

Zanim sprawdzimy, kiedy zaczynają się ferie zimowe w 2024 roku, przypomnijmy kilka podstawowych faktów. Przede wszystkim należy pamiętać, że ferie zimowe w 2024 roku, podobnie jak w poprzednich latach podzielone są na cztery periody. Z jednej strony zmniejsza to ryzyko nadmiernego zatłoczenia w najpopularniejszych obiektach zimowej turystyki, z drugiej natomiast może utrudniać spotkania znajomych mieszkających w różnych województwach. 

No dobrze, ale kiedy właściwie zaczynają się ferie zimowe 2024? Odpowiedzią jest 15 stycznia, kiedy na wypoczynek udają się uczniowie z 4 województw. Z kolei ostatnim dniem ferii zimowych 2024 roku jest 25 lutego, kiedy ostatni uczniowie kończą swój wypoczynek. Jak widać, ferie zimowe w Polsce rozciągnięte są na około półtora miesiąca. 

Wiesz już, kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024. Jeżeli jesteś uczniem/uczennicą na pewno ciekawi Cię jeszcze jedna kwestia – kiedy startują ferie w Twoim województwie. Już wyjaśniamy.

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2024 dla poszczególnych województw? 

Nie pozostaje nam nic innego, niż tylko sprawdzić, kiedy uczniowie z konkretnych lokalizacji mogą rozpocząć odpoczynek. Ferie zimowe w 2024 roku dla poszczególnych województw będą odbywać się w następujących okresach: 

 

 • 15 – 28 stycznia 2024:
  województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
 • 22 stycznia – 4 lutego 2024:
  województwa:  podlaskie, warmińsko-mazurskie
 • 29 stycznia – 11 lutego 2024:
  województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
 • 12 – 25 lutego 2024:
  województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz