Przerwa świąteczna w szkole na Boże Narodzenie 2023  - BelSole

Przerwa świąteczna w szkole na Boże Narodzenie 2023 

Wakacje dopiero co dobiegły końca, a uczniowie już z niecierpliwością oczekują dłuższej przerwy od nauki. Pierwszą okazją ku temu będą grudniowe święta. W naszym materiale sprawdzimy, kiedy rozpoczyna się i jak długo potrwa przerwa świąteczna w szkole na Boże Narodzenie. Odpowiedź poznacie w naszym materiale. Dowiecie się z niego, kiedy uczniowie zaczynają wypoczynek oraz kiedy wracają do szkoły. Zapraszamy do lektury. 

Przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023. Kiedy się zaczyna? 

Wrzesień i początek roku szkolnego to czas, w którym uczniowie rozpoczynają z niecierpliwością odliczanie do następnego dłuższego wypoczynku – świąt Bożego Narodzenia. Kiedy rozpoczyna się przerwa bożonarodzeniowa dla uczniów w 2023 roku? Sprawdźmy! 

Dzieci i młodzież po raz ostatni w tym roku udadzą się do szkół w piątek 22 grudnia. Przerwa na Boże Narodzenie w szkole w 2023  rozpocznie się dzień później – 23 grudnia. Przed uczniami i uczennicami szkół podstawowych i średnich ponad tydzień wypoczynku od nauki. Czasu na naładowanie baterii będzie więc całkiem sporo. Przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023 roku zakończy się w poniedziałek 1 stycznia. Już dzień później na uczniów czeka powrót do szkolnej rzeczywistości. 

 

Przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023 roku. Czy święto Trzech Króli jest dniem wolnym? 

Wiesz już, kiedy jest przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023 roku. Wielu uczniów z nadzieją spogląda w kalendarz, sprawdzając, czy w tym roku uda się ją połączyć ze Świętem Trzech Króli. W tym wypadku nie mamy jednak dobrych informacji. 

Przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023 roku kończy się we wtorek, 2-giego stycznia. Uczniów czeka więc czterodniowa nauka przed kolejnym weekendem. Co więcej, ustawowe wolne od pracy jakim jest święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia w 2024 roku wypada w niedzielę. Można więc powiedzieć, że uczniowie w pewien sposób “tracą” jeden wolny dzień do wykorzystania. 

Przerwa bożonarodzeniowa w szkole w 2023 roku to pierwsza dłuższa przerwa od nauki w nowym roku szkolnym. Wszystkim uczniom życzymy, by czas do niej zleciał im szybko! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz