Kim jest Midas? Kto to? O co chodzi z Midasem? - BelSole

Kim jest Midas? Kto to? O co chodzi z Midasem?

Kim jest Midas? Kto to król Midas? O co ostatnimi czasy chodzi z królem Midasem w sieci u Sentino? Odpowiemy Wam dokładnie, żebyście mogli zabłysnąć złotymi myślami przed znajomymi! Zapraszamy!

Kim był Midas?

Wszystko czego dotknę, staje się złotem

Tak mógłby powiedzieć pewien król żyjący dawno temu lub polski raper z sukcesami na swoim koncie. 

Kim tak na prawdę był król Midas? Midas był królem znanym z mitologii greckiej, gdzie miał on zdolność zamieniania wszystkiego czego dotknął w złoto. Był królem Pessinus. Jego zdolność nazywano złotym dotykiem, nie mylcie ze złym – pomimo tego, że zdolność ta dla króla stała się przekleństwem (o czym dalej)

Midas to także król Frygii z VIII wieku p.n.e, w asyryjskich przesłaniach nazywany był królem Musków (nie mylcie z Elonem Muskiem).

Był jeszcze jeden Midas, ale zupełnie nie warto Wam o nim w tym momencie wspominać. 

Czym jest Złoty dotyk?

Złoty Dotyk został podarowany Midasowi przez Dionizosa w nagrodę, za pomoc w opiece nad satyrem Silenusem (nauczycielem Dionizosa). Midas właśnie złotego dotyku sobie zażyczył od Dionizosa. Pomimo zachwytu w pierwszych momentach, Dotyk Midasa był dla niego przekleństwem – nie był w stanie nic zjeść, ani wypić – na domiar złego zamienił własną córkę w złoty posąg kiedy ją pocieszał. Legenda o Midasie ma wiele zakończeń, według Arystotelesa, Midas po prostu zmarł z głodu. Wersja z happyendem, opowiada jak Midas z pomocą Dionizosa umył swe ręce w rzece Pactolus, gdzie jego moc została przeniesiona na nurty strumienia, który od dziś był bogaty w złoto. 

Kim jest Midas u Sentino?

Według autora, sam Sentino jest Midasem – uważa on, że wszystko czego się dotknie jest złotem, interesy i każda inicjatywa. Czy ma rację? Nie mamy zielonego pojęcia.

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz