Czy Chorwacja ma dostęp do Morza? Czy Chorwacja leży nad morzem? - BelSole

Czy Chorwacja ma dostęp do Morza? Czy Chorwacja leży nad morzem?

Wiele osób nie wyobraża sobie spędzenia wakacyjnego urlopu inaczej niż nad morzem. W czasach paragonów grozy nad Bałtykiem, wiele osób decyduje się na wyjazd nad morze za granicę. Nie brakuje osób zastanawiających się czy Chorwacja leży nad morzem. Czy w Chorwacji jest morze?

Nad jakim morzem leży Chorwacja? Morze w Chorwacji

Mamy świetne wieści dla wszystkich fanatyków wygrzewania się na plaży. Chorwacja jest krajem położonym nad morzem. Ten położony w południowej Europie kraj ma dostęp do Morza Adriatyckiego, które stanowi północne odgałęzienie Morza Śródziemnego. Chorwacja posiada linie brzegową o długości 5 835 km.

 

Jakie Chorwackie miasta leżą nad morzem? Gdzie na wakacje nad morze w Chorwacji?

Chorwacja to prawdziwy raj dla turystów chcących spędzić wakacje nad morzem. Na całej długości chorwackiego wybrzeża znajdziemy miejsca, które zapewnią nam wysokiej klasy wypoczynek. Dla osób chcących połączyć pobyt w dużym mieście z wakacjami na plaży, polecamy Split. Słońce, morze, piłka nożna, starożytna architektura, street art i świetne restauracje tworzą niesamowity klimat tego wyjątkowego miejsca. Wartymi odwiedzenia miastami nad morzem w Chorwacji są również bez wątpienia Dubrownik oraz Zadar, do którego można dostać się tanimi liniami lotniczymi z Polski.

 

Jakie chorwackie wyspy leżą na Morzu Adriatyckim? Wyspy Chorwacji

Warto rozważyć również wypoczynek na chorwackich wyspach. Miejsca takie jak Hvar, Pag czy Krk to prawdziwy raj dla ziemi dla chcących wypocząć nad morzem w Chorwacji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz