Włochy znoszą koronawirusowe obostrzenia. Kiedy można pojechać do Włoch?

Włochy znoszą koronawirusowe obostrzenia. Kiedy będzie można pojechać do Włoch?

Wiele krajów rozpoczyna już znoszenie ograniczeń wprowadzonych gdy wszyscy masowo ograniczali swobody obywatelskie kilka miesięcy temu. Jeśli zastanawiacie się kiedy Włochy otworzą granice i kiedy będzie można pojechać do Włoch to mamy dla Was dobre informacje. Pojawiły się właśnie pierwsze informacje o tym kiedy we Włoszech przywrócony zostanie swobodny przepływ obywateli. Kiedy Włochy zniosą ograniczenia w ruchu obywateli?

Według informacji podawanych przez takie źródła jak agencja Reuters czy Bloomberg włoski premier Giuseppe Conte planuje przywrócenie wolnego ruchu obywateli już z początkiem czerwca.

Datą przywrócenia normalnego ruchu obywateli bez obowiązkowej kwarantanny ma być według nieoficjalnych wciąż informacji 3 czerwca 2020 roku.

Włochy przygotowują się do znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem. Według nie do końca oficjalnych, ale cytowanych przez prestiżowe agencje, informacji już 18 maja mieszkańcy Włoch będą mogli swobodnie poruszać się między wszystkimi miastami swoich regionów. Po całym kraju – tak jak napisaliśmy wyżej – od 3 czerwca.

Już wcześniej zniesiono we Włoszech pierwsze ograniczenia. Wznowiono prace fabryk, zezwolono na aktywność fizyczną czy wizyty rodzinne. Zamknięcie sklepów, zawieszenie turystyki czy pracy fabryk przyczyniło się do gigantycznych strat ekonomicznych we Włoszech.

Włochy, będące jednym z najstarszych społeczeństw w Europie, zanotowały sporą liczbę ofiar związanych z chińskim wirusem. Liczba zgonów przekroczyła 30 tysięcy.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz