Ceny na Cyprze 2022. Czy na Cyprze jest drogo? Czy Cypr jest tani? - BelSole

Ceny na Cyprze 2022. Czy na Cyprze jest drogo? Czy Cypr jest tani?

 Jeśli chcecie się tam udać na city break lub wakacje, sprawdźcie wcześniej jakie ceny są na Cyprze w 2022. Więc czy Cypr jest drogi czy też może tani? Czy ceny na Cyprze w 2022 są wysokie, jakie są na Cyprze Północnym? Czy jest drogo? Ile kosztują wycieczki na Cypr w 2022, ile kosztuje nocleg i hotel? Zobaczcie, sprawdzamy!


Cypr – ceny atrakcji, wejść do zabytków i muzeów

 

ceny atrakcje cypr

Cypr nie jest drogą wyspą, a wejście do głównych atrakcji jest zazwyczaj tanie, nie jest to Florencja. Najważniejsze miejsca zazwyczaj kosztują w granicach paru EUR za wejście. Wejście do parku archeologicznego w Paphos kosztuje 8,5 EUR, Zamek Kolossi w Limassol to 2,5 EUR za wstęp. Nie są to wygórowane ceny, do tego często można trafić na dni z darmowym wejściem. 

Atrakcje i wycieczki na Cyprze są zdecydowanie droższe, i ich cena zależy od tego czego właściwie chcemy od wycieczki. Całodniowe wycieczki mogą kosztować nawet i 100 EUR, jednak standardowa wycieczka trwająca do 8 h kosztuje około 30 EUR.

Pamiętajcie, że plaże na Cyprze są w pełni darmowe! Nie ma prywatnych plaż i nikt nie może żądać od Was zapłaty za pobyt na plaży. Jedyne opłaty mogą występować za infrastrukturę hotelową przy plaży, taką jak np prysznice.

?️ Ceny wejść do muzeów: od 2,5 EUR do 10 EUR

?️ Ceny wycieczek na Cyprze: od 27 EUR za 8h

?️ Ceny plaż na Cyprze: w pełni darmowe


Cypr – ceny noclegów hoteli i apartamentów

 

ceny hoteli cypr

Jakie są ceny hoteli na Cyprze? Sprawa to skomplikowana, bo zależy to od standardu hotelu, jednak jeśli Wam zależy na normalnym pokoju z widokiem i śniadaniem to cena nie powinna być wyższa niż 300 PLN za dobę za parę. Jeśli chcecie trochę oszczędzić polecamy apartamenty, które kosztują zdecydowanie mniej. Apartament z widokiem blisko centrum Paphos, znajdziecie za 200 PLN za dobę dla maksymalnie 4 osób.

Co wybrać na Cyprze, wynajem na Airbnb czy hotel? Jeśli zależy Wam na basenie i śniadaniu – zdecydowanie hotel. Jeśli cenicie sobie niższą cenę, widoki z okna – wybierzcie Airbnb. Pamiętajcie też o klimatyzacji – na Cyprze jest bardzo gorąco!

?️ Ceny Airbnb (pokój 2 os): od 40-80 EUR za noc. Chcesz skorzystać z Airbnb? Załóż konto z naszym kodem partnerskim i odbierz zniżkę!

?️ Ceny hoteli(pokój 2 os) na Cyprze: od 50-80 EUR za noc.

 


Cypr ceny wycieczek w 2022

 

Plaża Cypr

Wakacje na Cyprze w 2022 to jedna z najpopularniejszych destynacji wśród Polaków. Ile kosztuje wycieczka na Cypr? Za wyjazd na 7 dni w Marcu do hotelu czterogwiazdkowego ze śniadaniami i obiadokolacjami i lotem zapłacicie od 1400 PLN. Za wycieczkę w maju w opcji All Inclusive zapłacicie 2400 PLN za osobę za 7 dni w obiekcie pięciogwiazdkowym Salamis Bay Conti ( Cypr Północny). Za 7 dni w październiku w Queens Bays zapłacicie 1700 PLN za opcję śniadania + obiadokolacje. W tym samym czasie opcja All Inclusive przy Cynthiana Beach kosztuje 2100 PLN za 7 dni. 

Najlepiej oceniane wycieczki na Cypr w 2022 roku kosztują od około 3200 PLN od osoby za 7 dni z opcją All Inclusive do nawet 4500 PLN za osobę w opcji ultra na Cyprze Północnym.


Cypr – ceny w sklepach

 

ceny w sklepach na Cyprze
Screen ze strony marketu papantoniou

W dużych supermarketach takich jak Papantoniou znajdziecie ceny, które nie odbiegają od polskich. Towary sprowadzane oczywiście są droższe, jednak lokalne owoce i warzywa są bardzo tanie. Wino, kawa, słodycze – wszystko jest na poziomie cen polskich lub nawet niższym. Jeśli będziecie szukać marketu na mapie Google pamiętajcie, że w mniemaniu Cypryjczyków termin opisujący market jest inny niż w Polsce. Tam nawet małe sklepiki mogą być dużymi marketami.

Aktualne ceny z PROMOCJI w sklepach na Cyprze:

Woda butelkowana 1,89 EUR / 6 x 1,5l
Jabłka 1,79 EUR / kg
Halloumi 8,49 EUR / kg
Graviera z Krety 14 EUR / kg
Szynka wędzona 17 EUR / kg
Keczup 1,79 EUR
Oliwa  4,49 EUR / l
Oregano 1 EUR / opakowanie
Lacta czekolada 1,3 EUR
Ciasteczka digestive w czekoladzie 1,3 EUR / 200 g
Nutella 3,79 EUR / 700 g
Feta 8 EUR / kg
Mleko 1,3 EUR / l
Pomarańcze 1,2 EUR / kg
Jajka 2,50 EUR / 12 sztuk
Ziemniaki 0,8 EUR / kg
Chleb 1,1 EUR
Banany 1,3 EUR / kg
Papierosy 4,90 EUR 
Metaxa  15 EUR / l
Red Label whisky 15 EUR / l

Ile kosztuje wino na Cyprze?

? Cena wina na Cyprze(0,75l): 5 EUR

Ile kosztuje halloumi na Cyprze?

Halloumi kosztuje od 8 EUR za kg na Cyprze

Ile kosztują papierosy na Cyprze?

Papierosy kosztują od 4,90 EUR za paczkę.

Inne ceny na Cyprze:

? Cena wody butelkowanej(1,5l): 0,60 EUR

? Cena bananów na Cyprze: 1,1 EUR za kg


Cypr – Transport, Taxi & Uber

 

komunikacja cypr

Jeśli wybierzecie komunikację zbiorową, po Cyprze z każdego z dużych miast kursują sieci autobusów miejskich. Bilety dzienne kosztują 5 EUR, tygodniowe 20 EUR. Taxi kosztuje 1 EUR za kilometr z dodatkową opłatą startową wynoszącą 5 EUR. Polecamy jednak wynająć samochód na Cyprze, jeśli chcecie jeździć po całej wyspie. Po Cyprze jeździ się po lewej stronie! Pamiętajcie!

? Wynajęcie auta na Cyprze cena: od 10 EUR za dzień

? Ceny komunikacji zbiorowej: 1,50 EUR – 2 EUR za bilet

? Ceny Taxi 1 km na Cyprze: 1 EUR + 5 EUR za start


Ceny w restauracjach, kawiarniach, klubach na Cyprze

 

ceny restauracji cypr

Ceny w restauracjach nie są niskie, jednak porcje są ogromne. Zamawiając 2 przystawki i dwa główne dania, możecie tego nie przejeść. Często przystawka jaką jest ser halloumi, potrafi być wielkości całego dania. Sałatka „grecka” rozliczana jest według ilości osób przy stole. Mezze kosztuje zazwyczaj od 18 lub 19 EUR w zależności czy to mezze rybne, mięsne czy wegetariańskie. Kawa cypryjska lub turecka kosztuje od 1,5 EUR. Impreza w klubie w Ayia Napa, to koszt od 4 EUR za drink, a wejście kosztuje od 15 do 25 EUR.

? Cena obiadu w taniej restauracji: Za osobę 8-10 EUR

? Cena obiadu w restauracji: 20 EUR

??????? Cena mezze w restauracji: 18-25 EUR

? Ceny fastfood: 6-7 EUR

☕ Ceny kawy: od 2 EUR

? Ceny drinków w klubach: od 4 EUR

? Wejście do klubu w Ayia Napa: od 15 EUR


Cypr – ceny lotów

 

cypr ceny lotow

Lotniska na Cyprze, w tym Larnaka oraz Pafos obsługiwane są przez najpopularniejsze tanie linie lotnicze. Ceny lotów do Pafos z Krakowa zaczynają się od 79 PLN do około 248 PLN za regularne bilety. 


Czy na Cyprze jest drogo czy tanio?

 

 Kończąc nasz poradnik o cenach na Cyprze, chcemy w skrócie podsumować całość wydatków jakie na Was czekają. Jeśli znajdziecie lot w dobrej cenie i zadowolicie się apartamentem to będą to jedne z tańszych wakacji na które można polecieć z Polski. Plaże są darmowe, atrakcje tanie a wynajem auta w lokalnej wypożyczalni może kosztować mniej niż 15 EUR za dzień. Polecamy! i uważajcie bo ceny na Cyprze Północnym paradoksalnie nie są niższe, a czasami wyższe!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz