Kiedy można jechać na wczasy? Czy kwarantanna nadal jest obowiązkowa? - BelSole

Kiedy można jechać na wczasy? Czy kwarantanna nadal jest obowiązkowa?

W wielu miejscach na świecie ograniczenia związane z koronawirusem są już zdecydowanie mniejsze niż w Polsce. Jeśli chcielibyście pojechać do kraju w którym sytuacja jest bardziej normalna niż w Polsce to staniecie przed pewnym problemem – kwarantanny po przyjeździe do Polski. Kiedy można jechać na wczasy? Czy kwarantanna nadal obowiązuje czy została zniesiona?

W wielu krajach można na przykład wyjść do kawiarnianego ogródka i spokojnie zjeść obiad. Nie w Polsce. Niestety, jeśli macie ochotę na pierwiastek normalności w swoim życiu to wyjazd za granicę nie jest wcale taki prosty. Wciąż nie działa większość lotów, a niektóre kraje wciąż nie wpuszczają osób przyjeżdżających z innych krajów albo wtrącają ich na obowiązkową kwarantannę. Nawet jeśli uda Wam się wyjechać to staniemy przed kolejnym problemem.

Polskie władze nakazały obowiązkową kwarantannę dla osób, które przyjeżdżają do Polski. Przepisy są absurdalne – na kwarantannie zamykano osoby, które pomyliły zjazdy na autostradzie albo przekroczyły polską granicę spacerując z psem w przygranicznym mieście.

Po protestach kwarantanna została zniesiona jedynie dla osób pracujących w przygranicznych rejonach, uczniów i studentów. Jeśli nie pracujecie na przykład w Niemczech przy granicy to wracając do Polski zostaniecie zamknięci na 14 dni i będziecie musieli spowiadać się ze stanu zdrowia.

Kiedy obowiązkowa kwarantanna zostanie zniesiona? To wiedzą tylko miłościwie nam panujący. Na obecną chwilę wyjazdy inne niż do pracy w obszarze przygranicznym skończą się zamknięciem w domu na 14 dni. Przepis obowiązuje „do odwołania”.

Do 13 maja prowadzone są kontrole na granicach na których zwykle kontroli nie ma czyli na granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz