TOP 5 Sycylia w lato! Pogoda maj, czerwiec czy lipiec 2021

TOP 5 Sycylia w lato! Pogoda maj, czerwiec czy lipiec 2021

Kiedy lecieć na Sycylię? Pisaliśmy już o wakacjach na Sycylii na jesień teraz zajmiemy się wczasami w lecie. Jaka pogoda czeka na Was na Sycylii w maju, czerwcu i lipcu? Czy temperatura nie będzie za wysoka? Czy warto lecieć na Sycylię w lecie? Odpowiemy na te pytania! Oto Top 5 powodów, że warto i lot na Sycylię to dobry pomysł.

Dopłata od władz do wizyty na Sycylii

doplata do wakacji od sycylii

Z tego co zapowiadają władze Sycylii, odwiedzający tą piękną wyspę będą mogli liczyć na dopłatę do swoich wakacji w postaci: tańszych lotów, dopłaty do jednej na trzy noce hotelowej na Sycylii oraz darmowych biletów do dużej części muzeów i placów archeologicznych w związku z pandemią. Czekamy na szczegóły, jednak nawet i bez dodatku Sycylia to doskonała destynacja.

Temperatura na Sycylii w Lecie

temperatura sycylia

Sycylia to gorący region, zwłaszcza w lecie. Nie, aż tak jak hiszpańska Andaluzja, jednak jest rajem dla miłośników upałów w lecie. Jakich temperatur się spodziewać? Słupek rtęci pokaże nawet 30 stopni Celsjusza i więcej. To norma w cieniu w lipcu. Dlatego przygotujcie kremy do opalania z filtrem!

Temperatura wody na Sycylii i plaże

temperatura wody na sycylii

Nie tylko temperatura powietrza jest wysoka na Sycylii, do tego woda jest równie gorąca! W lipcu może wynieść nawet 28 stopni, czerwiec to upały od około 25 do 27 stopni. Jest to doskonałe miejsce aby wybrać się na plażę i odbyć kąpiel w morzu śródziemnym. 

Częste loty na Sycylię i czartery

loty na sycylię

Okres letni to także wzmożony czas ilości lotów do Palermo i Katanii. Do połączeń Ryanaira i Wizzaira dochodzą także czartery, których jest więcej w okresie letnim. Częstotliwość na maj, czerwiec i lipiec zostaje zwiększona także wśród 'drogich’ linii lotniczych.

Nie zapomnijcie także o lotnisku w Trapani, obsługiwanego przez parę linii lotniczych. 

Letnie aktywności na Sycylii

sycylia aktywności

To także doskonały okres na pewne aktywności lepiej dostępne w lecie. Co na Was czeka na Sycylii? Rejsy po sąsiednich wyspach, wizyta i trekking na Etnie, obserwowanie fauny wodnej, w tym delfinów i rekinów i wiele więcej. Nie wspominając o imprezach przy Aperolu 🙂

Pogoda i temperatura w maju na Sycylii

sycylia maj pogoda

Temperatura w maju waha się od 23 do 30 stopni powyżej zera, jest bardzo ciepło – jednak to najchłodniejszy miesiąc z wymienionych na Sycylii. Zdecydowanie chłodniejszą częścią maja jest początek miesiąca. Dni deszczowych jest około 3-5 w całym maju.

Temperatura na Sycylii w czerwcu

sycylia czerwiec pogoda

Deszczu jest jeszcze mniej niż w maju, temperatura wynosi od 25 do 32 stopni, a w nocy spada „tylko” do 20 – 25. Weźcie ze sobą, parasol oraz krem do ochrony przed słońcem. 

Pogoda w lipcu na Sycylii

sycylia lipiec pogoda

Jest to najcieplejszy miesiąc z wymienionych, ciężko znaleźć dzień z temperaturą poniżej 30 stopni celsjusza. Ten upał na Sycylii spowoduje, że pokochacie klimatyzację i lody z granitą! Nie liczcie na deszcz, możecie ewentualnie ochłodzić się w morzu o temperaturze 28 stopni celsjusza.

Powodzenia i uważajcie na siebie!

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz