Las Setas De Sevilla czyli Metropol Parasol, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia - BelSole

Las Setas De Sevilla czyli Metropol Parasol, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia

Nie góruje nad miastem, jednak z jego dachu zobaczymy piękną panoramę Sewilli, jedna z największych atrakcji Sewilli – Metropol Parasol, jak się dostać? Jak wygląda zwiedzanie, ile kosztują bilety oraz jakie są godziny otwarcia? Byliśmy tam, a Wy dzięki temu możecie oszczędzić trochę czasu dzięki tym przydatnym informacjom.

Metropol Parasol, znana jest także jako Las Setas de Sevilla to charakterystyczna budowla, która stała się już właściwie symbolem Sewilli. Jest unikatowa i przez to z łatwością rozpoznawalna. Jest punktem obowiązkowym dla każdego turysty w tym pięknym mieście.

To drewniana konstrukcja o wymiarach 150 na 70 metrów, a jej wysokość to około 26 metrów. Jest zatem naprawdę duża. Ponoć jest największą drewnianą konstrukcją na świecie. Wygląd budowli jest bardzo kontrowersyjny, przypomina wielkie pieczarki postawione w starej dzielnicy Sewilii. Mimo tego, że projekt był przyjęty raczej sceptycznie, dziś nie ulega wątpliwości, że trudno sobie już wyobrazić Sewillę bez niego. Autorem projektu jest Jurgen Mayer (niemiecki architekt), a budowa ukończyła się w 2011 roku.

Las Setas de la Encarnacion złożony jest z 6 parasoli, dla których inspiracją było sklepienie Catedral de Santa María de la Sede czyli Katedry w Sewilli oraz figowe drzewka figowe. Cała konstrukcja ma aż 4 poziomy. Najniższy, ten znajdujący się pod poziomem placu, przy którym jest budowla, obejmuje muzeum z wykopaliskami rzymskimi i mauretańskimi. Poziom ulicy to miejsce, gdzie turyści i mieszkańcy spacerując po placu mogą zaznać trochę chłodu w cieniu konstrukcji. Na tym poziomie odbywają się też różnego rodzaju imprezy czy wydarzenia publiczne. Poziomy 2 i 3 to olbrzymie tarasy, z których rozciąga się naprawdę niesamowity widok na miasto. Panorama Sewilli jest zachwycająca i zdecydowanie warto wybrać się w to miejsce zarówno w ciągu dnia, jak i w czasie zachodu słońca. Wrażenia z pewnością będą niezapomniane.

Ile kosztuje bilet na Las Setas De Sevilla czyli Metropol Parasol

Ile kosztuje bilet na Metropol Parasol? Wstęp na górne poziomy Las Setas De Sevilla jest płatny. Bilet kosztuje 3 euro. Zwolnione z opłaty są dzieci poniżej 5 lat oraz mieszkańcy Sewilli. Bilety można kupić w kasie, która znajduje się na poziomie pod ziemią. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo kolejki w szczycie sezonu potrafią być bardzo długie. Mimo wszystko, zdecydowanie warto. Zarówno ze względu na wyjątkowość tej konstrukcji, jak i na widok, który czeka na górze. Na tarasach znajduje się również restauracja (bardzo droga na polską kieszeń) oraz bezpłatne toalety. Na tarasy dostaniemy się windą, więc są dostępne praktycznie dla każdego (na górze jest sporo miejsca, alejki są szerokie i komfortowe).

Godziny otwarcia „Pieczarek”

W jakich godzinach otwarte są Las Setas De Sevilla? Parasole otwarte są cały tydzień, od niedzieli do czwartku od 9:30 do 23:00, natomiast w piątki i soboty od 9:30 do 23:30. W święta Las Setas De Sevilla jest otwarte jednak wszelkie zmiany w harmonogramie są podawane na stronie atrakcji.

Jak dostać się do Las Setas de Sevilla

Do Metropol Parasol tak naprawdę najłatwiej dostaniemy się na nogach, ponieważ jest w samym centrum, przy ulicy Calle Imagen. Jednak jeśli chcemy skorzystać z innych form komunikacji możemy skorzystać z linii metra T1(przystanek Plaza Nueva) lub z autobusów linii 27 oraz 32. Przystanki są zaraz obok przy Plaza Encarnacion.

Metropol Parasol, zwiedzanie – wskazówki

  • Dostęp do windy znajduje się w podziemiach budowli, musimy zejść jedno piętro aby dostać się do windy
  • Kasy zamykane są 30min przed zamknięciem Las Setas De Sevilla
  • Na najwyższym piętrze znajduje się bezpłatna toaleta, a poniżej restauracja.
  • W podziemiach 'Pieczarek’ znajduje się bardzo ciekawe Antiquarium (zaraz obok wejścia i kas)

 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz