Gniazdka we Włoszech. Czy potrzeba przejściówkę do kontaktu? - BelSole

Gniazdka we Włoszech. Czy potrzeba przejściówkę do kontaktu?

Organizacja wakacji we Włoszech nie jest zadaniem trudnym ale trzeba pamiętać o kilku niewielkich szczegółach. Jednym z nich są gniazdka elektryczne we Włoszech. Jadąc do Włoch trzeba uważać – kontakty nie są takie same jak w Polsce. O ile do gniazdka w Portugalii czy do kontaktu w Hiszpanii można wpinać wszystkie urządzenia przywiezione z Polski bez żadnych trudności o tyle do Włoch potrzebna jest przejściówka. Jakie są gniazdka we Włoszech?

Włochy, jak wszystkie państwa Unii Europejskiej, korzystają z takiego samego prądu jak Polska. W gniazdku znajdziemy prąd 220V 50 Hz jednak wtyczka będzie inna. Najczęściej używanymi kontaktami we Włoszech są gniazdka innego typu niż w Polsce. Włoskie gniazdko elektryczne, które znaleźć można zwłaszcza w starszych budynkach, to kontakt mający trzy otwory ułożone jeden nad drugim.

Włoskie kontakty to kontakty w standardzie L. W Polsce używa się zwykle wtyczek C, F (Schuko) czy CEE łączących w sobie typ E i F. W nowszych mieszkaniach czy hotelach we Włoszech używane są wtyczki, które obsługują zarówno zwykły europejski standard jak i wtyczki włoskie starego typu. Jadąc do Włoch lepiej upewnić się jakie kontakty będą w apartamencie.

W internecie i sklepach stacjonarnych przed wyjazdem do Włoch można kupić przejściówkę pozwalającą na wpinanie urządzeń z polską wtyczką do włoskich kontaktów. Przejściówki nie kosztują zbyt wiele, można je też kupić na miejscu we Włoszech w sklepach z elektroniką.

Ze względu na to, że we Włoszech prąd jest taki sam jak w Polsce nie potrzeba kupować transformatora napięcia.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz