Lotnisko w Wiedniu, jak dojechać? Dojazd do centrum Wiednia - BelSole

Lotnisko w Wiedniu, jak dojechać? Dojazd do centrum Wiednia

Przygotowaliśmy dla was przewodnik po transporcie wokół, z i do lotniska w Wiedniu z centrum. Opowiemy jak dostać się do lotniska w Wiedniu, jak dojechać do centrum oraz czy na lotnisko w Wiedniu jedzie pociąg. Zapraszamy!

Lotnisko w Wiedniu dojazd

lotnisko Wiedeń mapa

Flughaven Wien, czyli Wiedeńskie lotnisko znajduje się na południowy wschód od centrum Wiednia, blisko Dunaju w Schwechat. Do wiedeńskiego lotniska da się dojechać z centrum Wiednia na parę sposobów, lepszych, gorszych, tańszych i droższych. Możecie wybrać pociąg, specjalną kolejkę lotniskową CAT, taksówką lub autobusem. Jak najlepiej dojechać do lotniska w Wiedniu i jak najtaniej i najszybciej? Oto wszystkie sposoby dojazdu do Flughaven Wien:

Dojazd do centrum Wiednia z lotniska pociągiem

Zacznijmy od jednego z podstawowych sposobów dostania się do centrum Wiednia z lotniska. Jest to pociąg, który z stacji kolejowej dojeżdża do Wien Mitte oraz do Wien Hauptbahnhof. Do Mitte podróż trwa 25 min, do Hauptbahnhof 15 min. Pociągi odjeżdżają co około 30 min. Bilet na pociąg z lotniska do centrum Wiednia kosztuje około 4,1 EUR. Okienko z biletami OBB oraz automaty z biletami znajdziecie w sali przylotów.

Plusy:

 • Szybkość
 • Niska Cena

Minusy:

 • Pociąg jak to pociąg, dojeżdża tylko na stacje.

 

Dojazd do Wiednia z lotniska kolejką

Kolejka lotniskowa CAT to opcja forsowana mocno przez lotnisko. Te zielone pociągi jadą całkiem szybko do centrum, bo tylko 16 min, operują od 5:37 rano do 23:38 i jadą do stacji Wien Mitte. Plusem kolejki jest możliwość zacheckinowania bagażu w centrum Wiednia. Minusem ewidentnie jest cena, bilet kosztuje 12 EUR w jedną stronę i 21 EUR w dwie strony. Kolejka CAT odjeżdża z tej stacji z której odjeżdżają pociągi (peron jest trochę przesunięty)

Plusy:

 • Szybkość
 • Możliwość Check-inu bagażu w centrum Wiednia

Minusy:

 • Pociąg jak to pociąg, dojeżdża tylko na stacje.
 • Wysoka Cena

 

Dojazd do centrum Wiednia z lotniska taksówką

Dojechać do centrum Wiednia z lotniska wiedeńskiego, możecie także taksówką – postój taksówek pod lotniskiem w Wiedniu znajduje się na poziomie 0 koło Parkingu K3. Ile kosztuje taksówka z lotniska do Wiednia? To koszt od około 35 EUR do około 40 EUR. Uber kosztuje na tej trasie 35 EUR, Uber premium 53 EUR. Podróż potrwa około 20 min.

Plusy:

 • Dojedziecie, gdzie chcecie
 • Wygoda

Minusy:

 • Cena
 • Możecie wpaść na korki

 

Dojazd na lotnisko w Wiedniu autobusem

Do centrum z lotniska w Wiedniu dojedziecie także autobusem. Co 30 minut odjeżdża autobus z z Wien Westbahnhof i Wien Hauptbahnhof na lotnisko i vice-versa. Dojechać możecie też do Morzinplatz i Schwedenplatz do centrum miasta. Podróż do centrum Wiednia trwa 20 min, do Westbahnhof 40 min, do Donauzentrum 40 min. Bilet na https://tickets.postbus.at/ kosztuje 9 EUR w jedną stronę i 15 EUR z biletem powrotnym

Plusy:

 • Dojedziecie w inne rejony niż pociąg

Minusy:

 • Cena
 • Możecie wpaść na korki

Dojazd do Wiednia z lotniska, podsumowanie

Sprawa jest bardzo prosta, my byśmy wybrali normalny pociąg w regularnej cenie lub jeśli pojedziecie w większej grupie, warto przemyśleć taksówkę. CAT wydaje się za drogi, a czas podróży jest podobny jak pociągiem. Plusem autobusu jest to, że dojeżdża on tam, gdzie nie ma stacji kolejowej. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz