Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Malcie? Czy trzeba mieć aż 18 lat?

Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Malcie? Czy trzeba mieć aż 18 lat?

Wybieracie się na wyjazd ze szkoły albo na kolonię na Maltę? Ojciec kolegi z klasy udostępnia Wam swoją willę na wyspie? Jeśli tak wyglądają Wasze plany na wakacje, a nie macie jeszcze 18 lat, to pewnie zastanawiacie się od ilu lat można kupić alkohol na Malcie. Od ilu lat można legalnie spożywać alkohol na Malcie? Dziś spieszymy z odpowiedzią. Na temat zakupu alkoholu na Malcie powstało wiele plotek i znaleźć można wiele mylących informacji.

Do października 2009 roku na Malcie alkohol można było kupić mając 16 lat, jednak ponad 10 lat temu wiek legalnego zakupu został podniesiony w górę. Dla osób nie mających jeszcze 18 lat i chcących cieszyć się lampką musującego Cassar de Malte mamy dobre wiadomości. Alkohol na Malcie sprzedają od 17 roku życia – zarówno w sklepach jak i w restauracjach i innych lokalach.

Unia Europejska chciała wymóc na Malcie podniesienie legalnego wieku zakupu alkoholu do 18 roku życia tak jak chociażby w Hiszpanii czy alkohol we Włoszech ale lokalne władze nie ugięły się przed naciskami eurokratów.

Na Malcie można kupić alkohol od 17 roku życia niezależnie czy chodzi o wino czy piwo albo cydr. Od 17 roku życia można też spożywać alkohol w miejscach publicznych takich jak kawiarnie, kluby czy restauracje. W warunkach prywatnych pod kontrolą dorosłych nie ma ustalonego minimalnego wieku od którego można pić alkohol. Jeśli więc Wasz dziadek rozlewa Moeta do kolacji na jachcie przycumowanym do maltańskiego wybrzeża to bez problemu legalnie możecie się go napić nawet nie mając 17. lat.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz