Od ilu lat można spożywać alkohol w Hiszpanii? Od ilu lat kupić alkohol? - BelSole

Od ilu lat można spożywać alkohol w Hiszpanii? Od ilu lat kupić alkohol?

Jeśli wybieracie się na wycieczkę klasową lub wakacje do Hiszpanii i nie wiecie czy jesteście w odpowiednim wieku do spożywania alkoholu, to odpowiedni artykuł dla Was. Od ilu lat można kupować alkohol w Hiszpanii, a od ilu spożywać alkohol w Hiszpanii? Czy na Teneryfie, Ibizie lub Majorce są inne restrykcje wiekowe? Jest tutaj trochę zamieszania, ale już wyjaśniamy.

W 2009 roku zmieniono prawo związane z limitem wieku dla młodzieży chcącej kupić i spożywać alkohol. Do tego momentu, krajem wstrząsały afery związane z pijanymi nastolatkami, zniszczonymi niczym Bonus BGC w popularnym filmie na Youtubie. Wtedy jeszcze limit wynosił 16 lat.
W odróżnieniu od innych krajów, w Hiszpanii wiek w którym możemy spożywać alkohol i wiek w którym możemy kupić alkohol jest taki sam. Dozwolony jest zakup dla osób powyżej 18 roku życia. Spożywanie alkoholu w Hiszpanii jest dozwolone także od 18 lat w miejscach publicznych. Czy są jednak wyjątki od tej reguły? Są…

Czy można pić z rodzicami mając 16 lat?

Jeśli akurat nie będziecie kręcić żadnego patovloga i chcecie po prostu kulturalnie napić się Rioja 890 Gran Reserva Selección Especial 2005 do swojego medium well steka siedząc w restauracji z rodzicami, mamy dla Was dwie informację. Pierwsza: możecie się napić w takiej sytuacji jeśli macie ze sobą starsze osoby. Druga jest taka, że jeśli już pójdzie to za daleko, możecie mieć problem i Wy i restauracja. Zadając sobie pytanie: od ilu lat można spożywać alkohol w Hiszpanii należy też pamiętać o tym by jednak nie pić go za dużo.

Czy mogę pić w mieszkaniu nie mają 18 lat?

Tak, możesz pić w mieszkaniu jeśli nie masz 18 lat. W miejscu prywatnym, nie ma takiego ograniczenia, dotyczy to tylko miejsc publicznych. To rodzice decydują wtedy od jakiego wieku możesz pić, zwłaszcza jeśli mają w piwniczce takie specjały jak Valderiz 2015 lub Manzanilla La Gitana.

Od ilu lat alkohol w Barcelonie, Madrycie, Ibizie, Majorce i Teneryfie?

Prawo o ograniczeniu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia, jest prawem federalnym – działa w całej Hiszpanii.

Czy można próbować alkoholu w Hiszpanii nie mając 18 lat?

W gruncie rzeczy tak o ile nie zabroni Ci tego regulamin toura lub restauracji.

Kara dla restauracji/obiektów, które złamią zasady sprzedaży alkoholu wynosi od 30,000 EUR do nawet 600 000 EUR. Jednak często przymykają one na to oko, ze względu na dość liberalne podejście w barach do gości, o ile nie są zbyt pijani. Pamiętajcie, że jeśli już macie 18 lat i chcecie kupić alkohol, nie będziecie w stanie tego zrobić w sklepie po godzinie 22:00, to dodatkowe prawo ograniczające skutki nocnych imprez w Hiszpanii.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz