Nad jakim morzem leży Sycylia? Czy Sycylia leży na Morzu Śródziemnym?

Nad jakim morzem leży Sycylia? Czy Sycylia leży na Morzu Śródziemnym?

Plaża nad morzem… ale jakim morzem? Jeśli jedziecie na Sycylie to pewnie zastanawiacie się nad jakim morzem leży Sycylia. Czy tylko nad Morzem Śródziemnym? Czy Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego? Dzisiaj sprawdzimy nad jakim morzem można opalać się i w jakim można się kąpać przebywając na Sycylii.

Wnikliwi czytelnicy Belsole.pl wiedzą już jakie dokumenty potrzebne są na Sycylie, wiedzą też czy Sycylia to wyspa czy kraj. Dziś sprawdzimy nad jakim morzem znajduje się jedna z naszych ulubionych wysp.

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym ale czy to właśnie to morze otacza ją z każdej strony? Morze Śródziemne podzielone jest na kilka innych mórz stanowiących jego części.

Między Korsyką, Sardynią i Sycylią rozciąga się morze Tyrreńskie. Jeden z brzegów Sycylii to więc Morze Tyrreńskie. Kolejne morze wokół Sycylii to inna zaś część Morza Śródziemnego czyli Morze Jońskie. Morze Jońskie rozciąga się na zachodzie Półwyspu Bałkańskiego, między półwyspem Apenińskim, a właśnie Sycylią.

Jeśli szukacie morza na Sycylii nad którym lepiej wypoczywać to właśnie Jońskie będzie lepszym wyborem. To nad nim leży na przykład Katania do której można polecieć na Sycylię. Morze Jońskie jest latem nieco cieplejsze od Tyrreńskiego!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz