Obszar Watykanu. Jaka jest powierzchnia Watykanu w Rzymie?

Obszar Watykanu. Jaka jest powierzchnia Watykanu w Rzymie?

Do państwa-miasta Watykanu każdego roku przybywają miliony Katolików chcących odwiedzić Stolicę Apostolską zastanawia się jaka jest powierzchnia Watykanu. Jak duży jest Watykan? Jaki obszar zajmuje Watykan? Dziś sprawdzamy jak dużym państwem jest położona w życie enklawa na włoskim terytorium.

Położony w Rzymie we Włoszech Watykan jest siedzibą papieża, przez wiele lat mieszkał tu Papież Jan Paweł II, a obecnie urzęduje inny papież. Nie brakuje opinii, że poprzedni papież był dla wielu Katolików papieżem zdecydowanie sympatyczniejszym, ale oczywiście nie można wartościować papieży. Papież to papież!

Watykan jest najmniejszym państwem na świecie zarówno pod względem liczby ludności jak i powierzchni. Całkowity obszar Watykanu wynosi 49 hektarów czyli 121 akrów. To niecałe pół kilometra kwadratowego.

Watykan położony jest w obszarze Rzymu zwanym przez lata przez mieszkańców Ager Vaticanus. Niewielki teren Watykanu należał wcześniej do rzymskiej dzielnicy Borgo ale w 1929 roku Włochy podpisały z kościołem porozumienie na którego mocy przekazano obszar i oficjalnie utworzone zostało państwo Watykan. Teraz już wiecie jak duży jest Watykan, a tu możecie dowiedzieć się dokładnie co jest jego stolicą!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz