Domy za 1 euro w Toskanii, na Sycylii i na Sardynii? Na sprzedaż za 1 EUR ale...

Domy za 1 euro w Toskanii, na Sycylii i na Sardynii? Na sprzedaż za 1 EUR ale…

Ostatnio zastanawialiśmy się na Belsole.pl jak to z tym bonem turystycznym i dopłatami na Sycylii jest i przypomnieliśmy sobie jeszcze jedną włoską cebulę, która do dziś nawiedza w mokrych snach niektórych Polaków. Domy we Włoszech za 1 euro. Kto by nie chciał domu w Toskanii za 1 EUR. Nagłówki o tym, że Toskania rozdaje domy za 1 euro opłynęły niedawno wszystkie nagłówki gazet i portali. Jak to z tymi domami za 4 złote we Włoszech?

Dom za 1 EUR. Brzmi wspaniale, prawda? Wielu blogerom i blogerkom zaświeciły się oczy na tą myśl. Tłumy Polków i Polaków nabiły odsłony na portalach już szykując konta bankowe do wysłania przelewu do Włoch. O możliwości kupna domu w Toskanii, w Piemoncie, na Sardynii i na Sycylii za całe 1 EUR pisali wszyscy. Faktycznie można było kupić dom za 4 złote?

Wiele włoskich regionów zmaga się z problemami takimi, jak większość krajów świata. Ludzie wolą kupić sobie używalne ferrari albo nowe maserati, zamiast wydawać na dzieci. Faktem jest jednak to, że społeczeństwa się starzeją i w przyszłości nie będzie miał kto robić na włoskie emerytury. Włosi są jednym z najstarszych społeczeństw w Europie i zabiegiem w postaci oddawania domów za 1 EUR chcieli skusić nowych osadników. Dlaczego nie macie jeszcze domu za 1 EUR i nie znacie żadnego Rodaka który tam się sprowadził? Już to wyjaśniamy.

Belsole przypomina: zamówcie o jedną butelkę wina mniej i odłóżcie pieniądze na emeryturę! W przyszłości nie będzie miał kto na Was pracować!

Po pierwsze: domy wystawiane za 1 EUR dalekie są od tych jakie można wynająć na Airbnb. Na sprzedaż za 4 złote wystawiono rudery wymagające gruntownego remontu, dodatkowo w każdym z miejsc oferowano tylko kilka nieruchomości.

Po drugie: cebula silna jest nie tylko w Polakach. Na zakup konkretnych ruder ustawiały się kolejki nawet po kilka tysięcy osób. Dom jeden, chętnych tysiące, więc szansa na zakup niewielka.

Po trzecie: kupić dom mogły tylko osoby które wpłaciły 5 tysięcy euro kaucji i zobowiązały się do przeprowadzenia remontu, którego wartość szacuje się zwykle na przedział między 20 a 25 tysięcy euro. Plan odbudowy domu należy przedstawić w ciągu roku od zakupu i uzyskać stosowne pozwolenie. Od daty uzyskania pozwolenia ma się 2 miesiące na rozpoczęcie prac. Kupujące pokrywa też wszystkie opłaty wynikające z nabycia nieruchomości.

Więc jak to z tymi domami za 1 EURO jest? Czytelnicy Belsole.pl pytają: Czy to prawda że w Toskanii rozdają domy za 1 EUR? Belsole odpowiada. Prawda, ale: nie w Toskanii tylko w Genui, nie domy tylko samochody i nie rozdają tylko kradną.

 

Podsumowując więc: jeśli chcecie kupić sobie willę na jesień życia by odpoczywać w słońcu Toskanii a nie w smogu Krakowa to zamiast wydawać kilkaset tysięcy możecie spróbować kupić ruderę za 1 EUR i doprowadzić ją do stanu używalności. Jeśli jednak sądziliście że za 4 złote da się kupić dom zdatny do użytku to niestety musimy Was rozczarować. Cudów nie ma. Sama akcja „domów za 1 EUR” była przede wszystkim akcją marketingową – z powodu nagłówków opływających ogólnoświatowe media do wielu małych miejscowości we Włoszech przyjechali dawno niewidywani turyści.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz