Od ilu lat sprzedają alkohol w Grecji? Od jakiego wieku legalny?

Grecja stanowi idealną destynację wakacyjną niezależnie od wieku. Nadaje się zarówno dla pełnoletnich jak i dla niepełnoletnich wczasowiczów. Wielu podróżników z tej drugiej grupy zastanawia się od ilu lat można legalnie kupić alkohol w Grecji. Ile trzeba mieć lat by kupić alkohol w Grecji na przykład na Krecie lub na wyspie Mykonos? Dzisiaj sprawdzamy jak wyglądają przepisy alkoholowe w Grecji.

Jeśli macie zamiar wybrać się do Grecji, a nie jesteście jeszcze pełnoletni to zastanawiacie się pewnie czy na wczasach będziecie mogli legalnie spożyć lampkę wina. Od jakiego wieku sprzedają alkohol w Grecji?

Niestety, mamy dla Was wiadomość, która może być pewnym rozczarowaniem. Przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu w Grecji są bardzo podobne do przepisów obowiązujących w Polsce. By legalnie kupić alkohol w Grecji trzeba mieć ukończone 18 lat.

Co z legalnym piciem alkoholu? Tutaj sprawy nieco się komplikują. Przepisy dotyczące spożywania alkoholu w Grecji w miejscach publicznych takich jak restauracje, bary czy kawiarnie mówią jasno – by wypić szklankę wina czy shota trzeba mieć 18 lat ale prawodawstwo w Grecji nie określiło minimalnego wieku spożywania alkoholu w miejscach prywatnych.

Jeśli więc pod opieką dorosłych dostaniecie lampkę prosecco w ogrodzie prywatnej willi czy na balkonie apartamentu nie grozi Wam żadna kara. Nie ma minimalnego wieku określonego przepisami na spożywanie alkoholu w rodzinnym, prywatnym gronie.

Jak wygląda to w praktyce? Każdy kto był na wczasach wie, że niektórzy sklepikarze czy barmani dość umownie podchodzą do kontrolowania wieku osób chcących kupić alkohol.

Dodaj komentarz