Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Chorwacji? - BelSole

Od ilu lat można kupić i pić alkohol w Chorwacji?

Chorwacja wybierana jest jako destynacja turystyczna przez najróżniejszych wczasowiczów. Przyjeżdżają tu młodsi i starsi. W kraju organizowane są również kolonie i obozy dla młodszych wczasowiczów. Jeśli wybieracie się do Chorwacji i chcecie dowiedzieć się od ilu lat sprzedają alkohol to dobrze trafiliśmy. Sprawdzamy od jakiego wieku można legalnie pić w Chorwacji i od ilu lat można kupić alkohol.

W większości krajów Europy przepisy alkoholowe bywają dość podobne do tych, jakie obowiązują na przykład w Polsce. Chorwacja nie jest na tym polu wyjątkiem. Oznacza to, że by legalnie napić się alkoholu w Chorwacji trzeba mieć 18 lat. To samo tyczy się zarówno kupowania alkoholu w sklepach spożywczych jak i w kawiarniach, restauracjach czy barach.

Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu w domowym zaciszu to chorwackie przepisy nie uściślają minimalnego wieku w jakim wolno spożywać alkohol, jeśli więc dostaniecie lampkę wina od rodziców to możecie ją wypić.

Teoria i przepisy to jedno, a praktyka w rzeczywistości to już coś zupełnie co innego. Każdy kto był na wczasach w kurorcie w Chorwacji zauważył pewnie, że w turystycznych kurortach sklepikarze czy barmani nie do końca przykładają się do sprawdzania dowodów osobistych czy paszportów u swoich potencjalnych klientów. Praktyka pokazuje, że jeśli osoba wybierająca się po zakup alkoholu nie wygląda na wyjątkowo młodą to nie zostanie poproszona o wylegitymowanie się przy próbie zakupu alkoholu. Z resztą – tak samo jak i w sklepach w kurortach w Polsce…

Kod Damiana ?

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz