Od ilu lat alkohol w Monako? Od ilu można kupić i pić w Monte Carlo?

Od ilu lat alkohol w Monako? Od ilu można kupić i pić w Monte Carlo?

Monako kojarzy się z wyścigami F1, kojarzy się ze słynnym Casino Monte-Carlo oraz tunelem pod hotelem Fairmont. Nie kojrzy się, przynajmniej nie większości z turystów z Polski, z wyjazdami na wakacje. Jeśli należycie do tej garstki Polaków dla których Lazurowe Wybrzeże jest miejscem ciekawszym niż agroturystyka na Podkarpaciu to zastanawiacie się pewnie od ilu lat sprzedają alkohol w Monaco. Sprawdźmy ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol w Monako.

Jeśli planujecie romantyczny wypad do knajpki w Hotelu de Paris, do Le Blue Bay albo knajpy sygnowanej nazwiskiem słynnego, nieżyjącego już szefa kuchni, Joela Robuchona ale nie macie jeszcze 18 lat to pewnie zastanawiacie się czy uda Wam się legalnie kupić alkohol w Monako.

To pytanie całkiem zasadne bowiem to osobne państwo, przepisy mogą być inne niż przepisy dotyczące sprzedaży i zakupu alkoholu we Francji. To w końcu odrębny kraj poza Unią Europejską.

Niestety mamy złe wiadomości dla niepełnoletnich koneserów produktów wytwarzanych z owoców z południowych stoków francuskich pagórków. Przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu są w Monako podobne do tych obowiązujących w zdecydowanej większości krajów Unii Europejskiej i takie same jak u nas w tym kraju nad Wisłą. Alkohol w Monako sprzedawany jest od 18 roku życia.

Co więcej – przepisy dotyczące sprzedaży są takie same w przypadku zakupu alkoholu w sklepie jak i zakupach w restauracji, hotelu, kawiarni czy barze.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz